Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rynek poznał dane o imporcie z Chin. Oto reakcja rynku miedzi

3
Podziel się

Chińczycy importowali w maju 430.000 ton miedzi.

Rynek poznał dane o imporcie z Chin. Oto reakcja rynku miedzi
(KGHM)
bDSydJkR

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną o 0,5 proc., ale w Szanghaju metal staniał o ponad 2 proc. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana po 4.568,00 dolarów za tonę - podają maklerzy. Rano rynek poznał również pełne dane dotyczące handlu zagranicznego Chin, ale nie wywołały dużych zmian na tamtejszej giełdzie.

Na giełdzie w Szanghaju miedź staniała o 2,1 proc. do 35.100 juanów za tonę (5.343,85 USD), po spadku we wtorek o 1,2 proc. Spadki notowań miedzi w Chinach to reakcja na dane o wzroście zapasów tego metalu, co sygnalizuje słaby popyt.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME w Londynie wzrosły we wtorek najmocniej od 2004 roku. W ciągu 2 poprzednich dni zapasy metalu zwiększyły się tam aż o 28 procent. W tym czasie zapasy miedzi w Azji wzrosły aż o 50 procent.

bDSydJkT

- Zapasy miedzi tak mocno wzrosły, że oczywiste jest wywieranie presji na ceny metalu - mówi Ji Xianfei, analityk Guotai Junan Futures ltd. Na dodatek słabnie import towarów do Chin, w tym miedzi.

Notowania miedzi w czerwcu

Chińczycy importowali w maju 430.000 ton miedzi wobec 450.000 ton w kwietniu - wynika z opublikowanych w środę danych chińskich służb celnych. Jeszcze w marcu Chiny importowały rekordowe 570.000 ton miedzi. Cały pierwszy kwartał był pod tym względem mocny i to spowodowało nadwyżkę miedzi na chińskim rynku.

W środę Chińczycy podali pełne dane dotyczące importu i eksportu za maj. Wynika z nich, że w ubiegłym miesiącu import zmalał o 0,4 procent rok do roku, wobec prognozowanego spadku o 6 procent i spadku o 10,9 procent w kwietniu. Z kolei eksport poszedł w dół o 4,1 procent, w stosunku do przewidywanego spadku o 3,6 procent i spadku o 1,8 procent w kwietniu.

bDSydJkZ

Dane dotyczące handlu zagranicznego Chin nie wywołały gwałtownych zmian na rynkach akcji. Indeks Shanghai Composite stracił 0,31 procent, Hang Seng spadł o 0,35 procent.

bDSydJlu
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
aa
5 lata temu
sraty taty marynaty - amerykanie i ich :giełda"..
makler
5 lata temu
To teraz tylko patrzec jak ceny ropy spadna do 30 $ za barylke
adam
5 lata temu
miedz albo nie miedz ? oto jest....
bDSydJlv