Notowania

handel detaliczny
18.07.2019 16:10

SwipBox Polska: Potencjał projektu z Pocztą to 1000 kolejnych automatów w 2020r.

SwipBox Polska - partner Poczty Polskiej w projekcie budowy sieci automatów paczkowych - ocenia, że po pilotażu obejmującym 200 urządzeń, w Polsce mogłoby stanąć 1000 kolejnych w 2020 r., poinformował ISBnews prezes Swipbox Polska Michał Czechowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Poczta Polska zawiesza jedną ze swoich usług

"W tej chwili to musi zacząć działać, musi się pojawić wolumen przesyłek. Z racji, że Allegro jest partnerem strategicznym, to o wolumen się nie obawiam. Gdy tych urządzeń będzie 200, to wtedy konsumenci zobaczą na mapie automat Poczty PolskiejPolskiej i zaczną go wybierać - strumień przesyłek nam się pojawi. W momencie, gdy się pojawi, podejmiemy kolejne działania" - powiedział Czechowski w rozmowie z ISBnews.

"Przyszłość projektu zależy od wolumenu, ale mówimy o skali większej niż 1000 urządzeń. My zapotrzebowanie oceniamy na ok. 1000 na sam przyszły rok, tyle by mogło stanąć w 2020" - dodał.

Poinformował także, że już w przyszłym roku mogłyby zostać uruchomione pierwsze automaty "outdoorowe".

"Na rynku duńskim Swipbox uruchomił 350 takich urządzeń. W Polsce w przyszłym roku mogłyby być instalowane też takie do umieszczenia na zewnątrz, na razie kilka będzie testowanych razem z Pocztą Polską" - powiedział także Czechowski.

Poczta Polska poinformowała dziś, że we współpracy ze SwipBox, oddała do użytku pierwsze automaty paczkowe w Warszawie. Zapowiedziała, że do końca października tego roku w całej Polsce będzie działało 200 tego typu maszyn.

Automaty paczkowe Poczty Polskiej znajdą się w wydzielonych strefach dostępnych całodobowo w placówkach pocztowych oraz w sklepach Biedronka. Do końca sierpnia zostanie uruchomionych co najmniej 100 takich automatów w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku. Pozostałe 100 maszyn będzie oddanych do użytku do końca października, czyli jeszcze przed świątecznym szczytem paczkowym.

SwipBox to duński producent i operator automatów do odbioru przesyłek z własnym zapleczem programistycznym. Firma dostarcza od 2012 r. rozwiązania sprzętowe i software'owe dla logistyki, branży retail oraz detalistów i konsumentów. Oddziały SwipBox zlokalizowane są w Danii, Polsce, Australii i obsługują sieć urządzeń do odbioru przesyłek w ponad 60 krajach.

W Polsce SwipBox odpowiada za wdrożenie automatów kurierskich, współpracujących na zasadach tzw. agnostycznej sieci - dostępnej dla każdego operatora logistycznego. Miejscem produkcji automatów SwipBox jest Dania.

Tomasz Chaberko

Tagi: handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz