Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Symetria UX: Z chatbotów najczęściej korzystamy przy e-zakupach i reklamacjach

0
Podziel się:

Warszawa, 17.12.2019 (ISBnews) - Z chatbotów najczęściej korzystamy podczas zakupów online i przy zgłaszaniu reklamacji, wynika z badania zrealizowanego przez polską agencję specjalizującą się w projektowaniu doświadczeń użytkownika Symetria UX. Świadomość istnienia tej klasy wirtualnych asystentów jest w społeczeństwie stosunkowo niska. Ze słowem "chatbot" spotkało się zaledwie 34% respondentów, z których tylko 53% weszła w jakąkolwiek interakcję z takim oprogramowaniem.

Symetria UX: Z chatbotów najczęściej korzystamy przy e-zakupach i reklamacjach
bEDiLfqZ

"Rosnąca popularność chatbotów wynika z tego, że umożliwiają one uzyskanie natychmiastowej odpowiedzi i to w natywnym języku użytkownika. Jest to interaktywne doświadczenie, dopasowane do sposobu, w jaki korzysta on z internetu. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, przyzwyczajonych do komunikatorów internetowych. Po drugie, chatboty umożliwiają firmom automatyzację komunikacji, optymalizując tym samym koszty" - powiedziała UX specialist w Symetria UX Anna Schneider, cytowana w komunikacie.

Z badań Symetrii UX wynika, że aż 55% użytkowników jako ich największą wadę wymieniło brak zrozumienia zadawanych im pytań. Gdy na awatar chatbota, czyli jego internetowy wizerunek, firma wybrała postać człowieka, niektórzy rozmówcy przekonani są, że rozmawiają z pracownikiem biurowym, a nie - jak ma to miejsce w rzeczywistości - z komputerem. Z badania Symetrii UX wynika, że awatar przedstawiający kobietę lub mężczyznę może wprowadzać internautów w błąd. Z kolei nieodpowiednio dobrany wizerunek robota często budzi niepokój, podano także.

bEDiLfrC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)