Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Szumowski: Będziemy rekomendować organizację wesel na max. 50 osób

1
Podziel się

W kolejnym etapie luzowania obostrzeń, nałożonych w związku z epidemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia będzie rekomendować organizację wesel dla maksymalnie 50 osób, poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: Będziemy rekomendować organizację wesel na max. 50 osób
(KPRM)
bEpHzUsB

"W kwestii ślubów, wesel - [...] chcemy ten obszar również uwalniać szybko. Będziemy rekomendowali całej Radzie Ministrów, żeby w pierwszej kolejności - oczywiście, z odpowiednimi obwarowaniami przygotowanymi przez inspekcję sanitarną - uwolnić wesela do 50 osób" - powiedział Szumowski podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że w takiej sytuacji gośćmi byłyby osoby znane, bliskie, często rodzina, w związku z tym łatwiej ocenić, w jakim stopniu organizacja tego typu uroczystości zwiększa ryzyko epidemiczne.

Szumowski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przekazany zostanie ogólny harmonogram luzowania obostrzeń w branży. Zastrzegł przy tym, że "te daty nie mogą być bardzo pewne", bo jeżeli się okazałoby się, że jeżeli sytuacja epidemiczna uległaby pogorszeniu, koniczny będzie powrót do obostrzeń.

bEpHzUsD

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju informowało, że prowadzi konsultacje w sprawie wytycznych dla branż, które czekają na wznowienie działalności na początku czerwca m.in. branży eventowej, ślubnej oraz parków rozrywki.

bEpHzUte
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Thooorek
rok temu
Szumowski wesela 50 osób no żart chyba puknij się