Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twisto pozyskało 60 mln zł na rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej

1
Podziel się:

Twisto pozyskało 60 mln zł finansowania w drugiej rundzie inwestycyjnej. Środki przeznaczy na rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce, podała spółka.

Twisto pozyskało 60 mln zł na rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej

"W drugiej rundzie inwestycyjnej, w której Twisto pozyskało 60 mln zł (14 mln euro), dominująca rolę odegrały międzynarodowe fundusze Finch Capital i Velocity Capital. Nowe akcje objęli również dotychczasowi inwestorzy fintechu - ING Ventures, Uniqa Ventures i ING Bank Śląski, którzy do tej pory zainwestowali w Twisto ok. 21 mln zł (5 mln euro). Jednym z kluczowych inwestorów w spółce pozostał ENERN, fundusz venture i private equity" - czytamy w komunikacie.

"Runda inwestycyjna z 2017 r., w której wzięły udział ING Ventures, Uniqa Ventures i ING Bank Śląski, pozwoliła Twisto rozpocząć działalność w Polsce, gdzie zaoferowaliśmy najwygodniejsze na rynku płatności w formule 'kup teraz, zapłać później' w sklepach internetowych. W tym roku uruchomimy na polskim rynku sztandarowe rozwiązanie Twisto - aplikację do codziennych płatności, powiązaną z kartą wielowalutową MasterCard i Apple Pay. Dzięki nowym funduszom umocnimy naszą wiodącą pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej i wprowadzimy kilka unikalnych innowacji produktowych" - powiedział prezes Twisto Michał Smida, cytowany w komunikacie.

Twisto działa w Polsce od lipca 2018 r., w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Formuła zakupowa Twisto jest dostępna w ponad 150 sklepach internetowych.

W ciągu 5 lat fintech chce pozyskać w Polsce 0,5 mln użytkowników oraz zdobyć pozycję wiodącej aplikacji do codziennych płatności w Europie Środkowej i Wschodniej.

"Region Europy Środkowej i Wschodniej nie ma jeszcze swojego czempiona w dziedzinie consumer finance. Od pewnego czasu rozważaliśmy inwestowanie w firmę, która dostarcza unikalną wartość dla klienta i ma potencjał, by nim zostać. Poza niezwykle szybkim rozwojem, ogromną wartością Twisto jest Nikita - unikalny, autorski mechanizm internetowego scoringu klientów" - podkreślił Aman Ghei, dyrektor w Finch Capital.

"W Europie Zachodniej nie spotkaliśmy firmy z tak postępowym podejściem do płatności i kredytów, choć to właśnie ten region bywa uważany za lidera innowacji finansowych. Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu i kompetencji zespołu Twisto, będziemy mogli szybko skalować biznes i pomóc Twisto umocnić pozycję wiodącego fintechu w regionie CEE" - dodał Allard Luchsinger, dyrektor Private Equity w Velocity Capital.

Po drugiej rundzie finansowania Twisto ma zabezpieczone ponad 21 mln euro kapitału własnego i 15 mln euro finansowania dłużnego. Do końca roku firma planuje pozyskać na rozwój dodatkowe 30-40 mln euro finansowania dłużnego.

Twisto to fintech z siedzibą w czeskiej Pradze, który działa na tamtejszym rynku e-commerce od 2013 r., gdzie jest liderem w zakresie płatności typu "kup teraz, zapłać później". Udziałowcem Twisto Polska jest ING Bank Śląski.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ebakowska
3 lata temu
Przy założeniu konta z kodem "TWI$TO" dają gratis 50 zł za rejestrację. https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=TWI$TO