Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UOKiK skierował do II etapu przejęcie marketów Tesco Polska przez Salling Group

1
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do II etapu sprawę przejęcia marketów Tesco Polska przez Salling Group (Netto), podał UOKiK.

UOKiK skierował do II etapu przejęcie marketów Tesco Polska przez Salling Group
bEhcmkdh

"Prezes #UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie dotyczące przejęcia marketów Tesco Polska przez Salling Group (Netto). W tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku" - czytamy na koncie Urzędu na Twitterze.

W sierpniu br. Komisja Europejska skierowała sprawę zbadania przejęcia wyłącznej kontroli nad Tesco w Polsce przez Salling Group z Danii do UOKiK.

W czerwcu br. należąca do duńskiego koncernu Salling Group sieć dyskontów Netto poinformowała o podpisaniu umowy na zakup 301 sklepów i dwóch magazynów Tesco w Polsce. Wraz z aktywami Netto przejmie ok. 7 tys. pracowników sieci. Wartość transakcji została oszacowana na 900 mln zł. Transakcja musi zostać jeszcze zweryfikowana i zatwierdzona przez UOKiK.

bEhcmkdj

Tesco Polska prowadzi działalność w zakresie detalicznej dystrybucji żywności i artykułów codziennego użytku za pośrednictwem supermarketów, hipermarketów i dyskontów w Polsce. Grupa Salling prowadzi działalność w zakresie detalicznej dystrybucji towarów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem supermarketów, hipermarketów i dyskontów, a także sklepów internetowych, kawiarni, restauracji i gastronomii w Danii, Niemczech i w Polsce (za pośrednictwem Netto sp. z oo).

bEhcmkdK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zxcvz
8 miesięcy temu
przeciez wiadomo o co chodzi. priorytet do przejecia Tesco ma Sasinowa Polska grupa spozywcza. UOKiK czeka az na pewno nie beda chcieli i wtedy udzieli pozwolenia. Niezaleznosc instytucji panstowych za PISu jest imponujaca.