Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK skierował do II etapu przejęcie marketów Tesco Polska przez Salling Group

1
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do II etapu sprawę przejęcia marketów Tesco Polska przez Salling Group (Netto), podał UOKiK.

UOKiK skierował do II etapu przejęcie marketów Tesco Polska przez Salling Group

"Prezes #UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie dotyczące przejęcia marketów Tesco Polska przez Salling Group (Netto). W tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku" - czytamy na koncie Urzędu na Twitterze.

W sierpniu br. Komisja Europejska skierowała sprawę zbadania przejęcia wyłącznej kontroli nad Tesco w Polsce przez Salling Group z Danii do UOKiK.

W czerwcu br. należąca do duńskiego koncernu Salling Group sieć dyskontów Netto poinformowała o podpisaniu umowy na zakup 301 sklepów i dwóch magazynów Tesco w Polsce. Wraz z aktywami Netto przejmie ok. 7 tys. pracowników sieci. Wartość transakcji została oszacowana na 900 mln zł. Transakcja musi zostać jeszcze zweryfikowana i zatwierdzona przez UOKiK.

Tesco Polska prowadzi działalność w zakresie detalicznej dystrybucji żywności i artykułów codziennego użytku za pośrednictwem supermarketów, hipermarketów i dyskontów w Polsce. Grupa Salling prowadzi działalność w zakresie detalicznej dystrybucji towarów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem supermarketów, hipermarketów i dyskontów, a także sklepów internetowych, kawiarni, restauracji i gastronomii w Danii, Niemczech i w Polsce (za pośrednictwem Netto sp. z oo).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zxcvz
3 lata temu
przeciez wiadomo o co chodzi. priorytet do przejecia Tesco ma Sasinowa Polska grupa spozywcza. UOKiK czeka az na pewno nie beda chcieli i wtedy udzieli pozwolenia. Niezaleznosc instytucji panstowych za PISu jest imponujaca.