Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Varsav Game Studios rozpoczął pracę nad nową grą o nazwie kodowej Aria

0
Podziel się

Varsav Game Studios rozpoczął etap pre-produkcji nowej gry o nazwie kodowej Aria, podała spółka. Obecna faza pre-produkcji ma się zakończyć na przełomie II i III kw. 2020 r.

Varsav Game Studios rozpoczął pracę nad nową grą o nazwie kodowej Aria
bEhTUZgB

"Projekt wpisuje się w założenia strategii emitenta w zakresie tworzenia 'gier z innej perspektywy' w segmencie indie premium, gdzie kreatywne podejście do elementów rozgrywki łączy się z jakością produkcji zbliżoną do produkcji AAA. Głównym bohaterem gry będzie zwierzę, które musi wykorzystać wszystkie swoje zmysły, by przetrwać w niesprzyjającym otoczeniu. Główną osią gry będzie historia głównego bohatera i jego interakcji z otoczeniem z wykorzystaniem nie stosowanych dotychczas w grach mechanik rozgrywki" - czytamy w komunikacie.

Do realizacji projektu w jego początkowej fazie została oddelegowana część zespołu produkcyjnego spółki, a także zaangażowano doświadczonych, zewnętrznych specjalistów z zakresu narracji, animacji i designu.

"Obecnie fazę pre-produkcji projektu emitent planuje zakończyć na przełomie II i III kwartału 2020 roku poprzez opracowanie grywalnego prototypu gry. Na dzisiaj emitent nie planuje publicznych działań marketingowych gry, do czasu wejścia jej produkcji w fazę alfa" - czytamy także.

bEhTUZgD

Projekt będzie realizowany ze środków własnych emitenta.

"W związku z realizacją projektu spółka planuje także złożenie wniosku o dofinansowanie jego wątku badawczo-rozwojowego. W ocenie emitenta ze względu na założenia dotyczące fabuły, unikalność rozwiązań grywalnościowych oraz jakość wizualną, produkcja będzie posiadała najwyższy w historii spółki budżet. Informacje o kolejnych etapach działań, w tym m.in. o planowanych platformach wydania gry, harmonogramie jej wydania, zostaną przekazane na dalszych etapach produkcji, w ramach stosownych raportów bieżących" - podano dalej.

Jednocześnie spółka podała, że rozpoczęcie prac nad pre-produkcją gry nie wpływa na realizację prac w zakresie pozostałych produkcji emitenta, tj. w szczególności gry "Giants Uprising".

Zespół Varsav Game Studios składa się z czterdziestu specjalistów, którzy doświadczenie w produkcji gier zdobywali w Vivid Games, CI Games, The Farm51, Bloober Team i Flying Wild Hog. Specjalizacją studia są gry "z innej perspektywy", ukazujące graczowi unikalną perspektywę głównego bohatera.

bEhTUZhe
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)