Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ADP: Firmy Nowoczesnej Gospodarki zwiększyły zatrudnienie o 4,33% r/r w III kw.

0
Podziel się:
ADP: Firmy Nowoczesnej Gospodarki zwiększyły zatrudnienie o 4,33% r/r w III kw.

Cała Nowoczesna Gospodarka w III kw. br. odnotowała wzrost zatrudnienia o 4,33% r/r, wynika z najnowszego raportu "Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q3 2016", opracowanego przez ADP Polska.

"Cała Nowoczesna Gospodarka zakończyła omawiany okres z 4,33% wzrostem liczby nowych pracowników w porównaniu do III kw. 2015 r. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), III kwartał 2016 r. był również wyjątkowo udany dla całego rynku pracy. Wzrost zatrudnienia w polskich przedsiębiorstwach (dane GUS) sięgnął rekordowej wartości 3,16% - najwyższej w historii raportów ADP. Na podstawie danych można stwierdzić, że krajowy rynek nieustannie podąża za najbardziej innowacyjnymi przedsiębiorstwami. Dzięki rekordowym wynikom w III kw. 2016 r. dystans między awangardą biznesu a ogółem firm w Polsce wyniósł 1,2 pkt proc." - czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji zwiększyły zatrudnienie średnio aż o 7,96% w III kw. br., zaś zatrudniające powyżej 500 pracowników zanotowały 8,69% wzrost zatrudnienia w ujęciu rocznym. Był to jeden z najlepszych wyników zarejestrowanych w całej historii raportów ADP Polska.

Raport pokazuje, że przedsiębiorstwa produkcyjne zarejestrowały ponad 3-krotnie wyższy wzrost zatrudnienia niż te specjalizujące się w usługach.

Pod uwagę brane były firmy Nowoczesnej Gospodarki, czyli przedsiębiorstwa, które stale usprawniają bieżącą działalność m.in. poprzez korzystanie z nowoczesnych technologii i outsourcingu. Firmy te wdrażają innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie mogą skupić się na swojej podstawowej działalności, powierzając część zadań zewnętrznym partnerom biznesowym. W efekcie przyjętej strategii, przedsiębiorstwa Nowoczesnej Gospodarki są liderami w swoich branżach - rozwijają działalność, pozyskują klientów i zwiększają zatrudnienie. Wyznaczają standardy, stanowiąc awangardę świata biznesu, a ogół rynku bierze z nich przykład. Wśród przebadanych branż należy wymienić: sprzedaż detaliczną, usługi, produkcję, telekomunikację, IT, finanse oraz farmację.

Raport ,,Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q3 2016" jest szesnastym z cyklu raportów dedykowanych sektorowi Nowoczesnej Gospodarki, które przygotowywane są przez ADP Polska regularnie - w formie podsumowań kwartalnych i rocznych. Próba badawcza to ponad 130 firm korzystających z usług ADP Polska, w tym 1/3 firm produkcyjnych, 2/3 firm usługowych oraz ok. 100 tys. obsługiwanych pracowników w ciągu miesiąca.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)