Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
13.05.2016 11:10

Agora planuje uruchomić 5 kin w tym roku i kolejne 4 w przyszłym

Podziel się
Dodaj komentarz

Agora planuje powiększenie sieci kin Helios o 5 obiektów w 2016 r. i kolejne 4 w 2017 r., poinformował prezes Bartosz Hojka.

"Jeszcze w tym toku zamierzamy uruchomić 5 kolejnych kin: w Gdańsku, Poznaniu, Przemyślu, Tomaszowie Mazowieckim i Wołominie, a 4 kolejne - w przyszłym roku, także wreszcie nasze pierwsze wielosalowe kino w Warszawie" - powiedział Hojka podczas konferencji prasowej.

Kina, których otwarcia planowane są na 2016 r. będą miały łącznie 27 sal, a te planowane na 2017 r. - 24 sale.

Kino w Warszawie, którego otwarcie planowane jest na 2017 r. będzie znajdowało się centrum handlowym Blue City i dysponowało 8 salami z łącznie 1 500 miejscami.

Frekwencja w kinach sieci Helios w I kw. 2016 r. sięgnęła 3,2 mln widzów i zwiększyła się o 11,7%. W tym czasie liczba biletów sprzedanych do wszystkich kin w Polsce zwiększyła się o blisko 9,5%, podała spółka w komunikacie poświęconym wynikom.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej - oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz