Notowania

finanse
08.12.2016 08:11

Alior Bank nie porozumiał się z RBI w sprawie przejęcia Raiffeisen Bank Polska

Podziel się
Dodaj komentarz

Alior Bank i Raiffeisen Bank International AG (RBI) nie porozumiały się w sprawie zbycia wydzielonej Podstawowej Działalności Raiffeisen Bank Polska na rzecz Aliora i zakończyły negocjacje w tej sprawie, podały banki.

"Zarząd Raiffeisen Bank Polska S.A. informuje, że w dniu 7 grudnia 2016 r. otrzymał od Raiffeisen Bank International AG (RBI) - akcjonariusza posiadającego 100% akcji Banku - informację, że RBI i Alior Bank S.A. nie zawarły porozumienia w sprawie sprzedaży wydzielonej podstawowej działalności bankowej banku i zakończyły negocjacje w tej sprawie" - czytamy w komunikacie Raiffeisen Bank Polska. 

"Zarząd Alior Bank S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego Alior Banku nr 79/2016 z dnia 21 września 2016 roku w sprawie rozpoczęcia wyłącznych negocjacji z Raiffeisen Bank International AG (RBI) dotyczących nabycia przez Alior Bank wydzielonej podstawowej działalności bankowej Raiffeisen Bank Polska S.A. (Podstawowa Działalność RBPL), niniejszym informuje, że w dniu 7 grudnia 2016 r. Alior Bank postanowił zakończyć powyższe negocjacje i odstąpić od zamiaru nabycia Podstawowej Działalności RBPL" - napisał Alior w odrębnym komunikacie. 

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A. Aktywa banku na dzień 30 września 2016 r. wyniosły 54,1 mld zł.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz