Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie płacą 20 złotych za jedną akcję TVN. Co na to zarząd spółki?

0
Podziel się:

24 lipca ruszają zapisy w wezwaniu do sprzedaży akcji TVN.

Markus Tellenbach, prezes TVN
Markus Tellenbach, prezes TVN (Mariusz Gaczynski/East News)

20 złotych za jedną akcję TVN chce płacić w wezwaniu Southbank Media Limited, spółka zależna od Scripps Networks Interactive. Zarząd TVN uważa oferowaną cenę za "godziwą".

Zapisy do sprzedaży akcji TVN w wezwaniu będą przyjmowane od 24 lipca. Jak podał dziś zarząd TVN, wezwanie jest "zgodne z interesem TVN", a oferowana cena "godziwa".

Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym w wezwaniu, wzywający oczekuje, iż: "nabycie TVN przez SNI umożliwi spółce dalszą realizację międzynarodowej strategii jej rozwoju, wzmacniając pozycję SNI jako wiodącego globalnego uczestnika rynku rozrywki telewizyjnej. Transakcja zapewni spółce ważne miejsce na europejskim rynku, a dla SNI jest dodatkowym, istotnym strategicznym elementem jej działalności biznesowej w Europie'" - czytamy w oświadczeniu zarządu TVN.

Southbank Media Limited - spółka zależna od Scripps Networks Interactive - ogłosiło wezwanie na 45,63 procent akcji TVN po 20 zł za sztukę. Zapisy będą przyjmowane od 24 lipca do 24 sierpnia.

Scripps Networks Interactive sfinalizował na początku lipca przejęcie 52,7 procent akcji TVN od Grupy ITI i Canal+. Firma zapłaci 584 mln euro za 100 procent udziałów w N-Vision, która posiada bezpośrednio i pośrednio - poprzez Polish Television Holding B.V. (PTH) - około 52,7 procent udziału w kapitale TVN S.A. Scripps zapowiadał wcześniej, że docelowo chce wycofać TVN z obrotu giełdowego.

Scripps Networks Interactive to jeden z wiodących producentów angażujących treści dotyczących wnętrz, jedzenia oraz podróży. W portfolio SNI można znaleźć niezwykle popularne marki telewizyjne i internetowe, takie jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel czy Great American Country, których łączny zasięg miesięczny w Stanach Zjednoczonych to ponad 190 milionów widzów.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)