Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Atak popytu na warszawskiej giełdzie

0
Podziel się:

Od początku dnia indeksy rosną, głównie za sprawą spekulacji o możliwej obniżce stóp procentowych przez FED.

Atak popytu na warszawskiej giełdzie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Od początku dnia indeksy rosną, głównie za sprawą spekulacji o możliwej obniżce stóp procentowych przez FED. Skala wzrostów na naszej giełdzie jest jednak zdecydowanie wyższa od pozostałych giełd europejskich.

Od początku dzisiejszej sesji na GPW inwestorzy przystąpili do zakupów. Indeksy otworzyły się na ok. 2 proc. plusach. Takiego widoku inwestorzy nie obserwowali od środowo-czwartkowej mocnej przeceny na światowych giełdach.ZOBACZ TAKŻE: Komentarze giełdowe na Money.pl

O godzinie 15. wzrost na indeksie WIG20 wynosił już ponad 4 proc. Nieco mniej zyskiwały pozostałe wskaźniki. WIG i mWIG40 rósł o 3,3 proc., zaś sWIG80 zyskiwał niespełna 2 proc. Na półtorej godziny przed zamknięciem notowań obroty przekroczyły 1,4 mld zł.

GPW jest dziś jednym z najsilniejszych rynków świata. Europejskie parkiety również zyskują, ale skala wzrostów jest tam zdecydowanie mniejsza. Indeks niemieckiego rynku DAX notuje 1 proc. wzrost, zaś giełda w Londynie rośnie o 1,3 proc. W naszym regionie wzrosty również są mniejsze. Indeks giełdy węgierskiej BUX, zyskuje 2,8 proc.

Notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskiej giełdy, pokazują że najprawdopodobniej i w USA dziś będziemy świadkami wzrostów. Odczyty na pół godziny przed otwarciem notowań w UAS wskazują, że możemy być świadkami ok. 1 proc. wzrostu amerykańskich indeksów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)