Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AWT z Grupy PKP Cargo nabyło 80% udziałów słoweńskiego przewoźnika Primol-Rail

0
Podziel się

AWT z Grupy PKP Cargo nabyło 80% udziałów przewoźnika Primol-Rail ze Słowenii, poinformował prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz. Dzięki temu grupa zyska możliwość operowania na tamtejszym rynku, m.in. z portu w Koprze

AWT z Grupy PKP Cargo nabyło 80% udziałów słoweńskiego przewoźnika Primol-Rail
bErXGjit

"Wzrost [grupy] będzie realizowany przez plan przejęć i wzrost organiczny. W dniu dzisiejszym dokonaliśmy pierwszej akwizycji. Kupiliśmy 80% udziałów przewoźnika słoweńskiego Primol-Rail. To daje możliwość wejścia na rynki Słowenii" - powiedział Warsewicz podczas konferencji prasowej.

"To podmiot nieduży. Łatwiej jest przeprowadzić mniejsze transakcje" - dodał prezes.

Wyjaśnił, że dzięki nabyciu grupa zyskuje licencję przewozową na rynku słoweńskim i możliwość budowy połączeń z portu w Koprze m.in. do terminalu w Paskovie w Czechach.

bErXGjiv

"Dotychczas AWT obsługiwało około 10. pociągów tygodniowo w relacjach do granicy ze Słowenią, gdzie skład przejmował lokalny przewoźnik-poddostawca. Obecnie liczbę takich pociągów będzie można zwiększyć, co wpłynie na wzrost przewozów Grupy PKP CARGO między państwami leżącymi od Bałtyku po Adriatyk" - czytamy w komunikacie.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,8% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2017 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

bErXGjiW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)