Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Banki ciągną GPW w górę. WIG20 urósł ponad 2 proc.

0
Podziel się:

Po bardzo dobrej sesji w USA Polscy inwestorzy zaczęli kupować.

Banki ciągną GPW w górę. WIG20 urósł ponad 2 proc.
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Na GPW w Warszawie trwa gorączka zakupów. Indeks WIG20 zyskuje już ponad 2,5 proc. *

Po bardzo dobrej sesji na rynkach akcji w Stanach Zjednoczonych Polscy inwestorzy również dołączyli do grupy kupujących.

Początek notowań na GPW w Warszawie nie zapowiadał jednak, aż tak dużych wzrostów. Jednak już po godzinie 10:00 systematycznie indeks WIG20 zyskiwał na wartości. Teraz zbliża się już do poziomu 1500 punktów.

ZOBACZ JAK WIG 20 ZYSKUJE DZIŚ NA WARTOŚCI

Dużym popytem cieszą się m.in. spółki paliwowe: PKN Orlen i Lotos. To reakcja na wzrosty cen surowców na giełdach towarowych. Zyskuje także KGHM.

Jednak okazuje się, że głównymi motorami wzrostów w indeksie WIG20 są banki. PKO BP przy obrocie przekraczającym ponad 200 mln zł zyskuje już blisko 3 proc. Z kolei Pekao zdrożało o 3,12 proc. Znacznie mniejszy popyt notowany jest na małych i średnich spółkach. Indeks mWIG40 i sWIG80 zyskują odpowiednio: 0,7 proc. i 0,6 proc.

Inwestorzy czekają jeszcze na otwarcie sesji w USA. Po wczorajszym mocnym wybiciu w górę może dojść tam do realizacji zysków. Jak na razie, notowania kontraktów terminowych na główne indeksy amerykańskie wskazują, że liczyć się należy raczej z dalszymi wzrostami.

Bardzo dobra atmosfera panuje również na innych rynkach europejskich. Główny indeks Rosyjski RTS zyskuje ponad 7 proc. Z kolei Czeski CTX zyskuje już blisko 6 proc. Jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do załamania popytu to mamy szansę zakończyć sesję na sporym plusie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)