Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
31.01.2017 10:14

BOŚ Bank rozpoczął wyróżnianie firm za działalność proekologiczną

Podziel się
Dodaj komentarz

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) ruszył z projektem przyznawania wyróżnień - Klonów - firmom z całej Polski, które funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym, podał bank. Wyróżnionych zostało 5 firm z regionu Pomorza Zachodniego.

Bank Ochrony Środowiska w ramach regionalnych uroczystości przyznaje wyróżnienia w kategoriach: Znaczący efekt ekologiczny oraz Innowacja ekologiczna. Ponadto bank wspólnie z Fundacją BOŚ wręcza wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana. Liść klonu jest elementem logotypu BOŚ Banku.

Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano trzy firmy: spółka Auran za czterogwiazdkowy Hotel Ewerdin w Świnoujściu, Spółdzielnia Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowa "Słowianin" w Świnoujściu za dążenie do stałej poprawy efektywności energetycznej swoich zasobów oraz Przedsiębiorstwo Usług Turystyczno-Rehabilitacyjnych Wodnik H i M Rudniccy - za Ośrodek Wypoczynkowy "Alka" w Ustroniu Morskim, podano w komunikacie.

Zdrojowa Invest jako jedyna firma zdobyła wyróżnienie za innowację ekologiczną - za inwestycję Baltic Park Molo w Świnoujściu, największy nad Bałtykiem kompleks hotelowy.

Bank, wspólnie z Fundacją BOŚ, przyznał także wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana, którą uhonorowano North-West Logistic Park - kompleks hal magazynowych wysokiego składowania.

"Chcemy w pierwszej kolejności promować przedsiębiorców, którzy zarówno budują potencjał regionów, jak i tworzą nowe miejsca pracy. Bardzo nas cieszy, że po nowoczesne i zarazem proekologiczne rozwiązania coraz częściej sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa" - skomentował dyrektor zarządzający pionem rynku korporacyjnego BOŚ Adrian Markiewicz, cytowany w komunikacie.

Rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo i proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią w Warszawie.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz