Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex i Mostostal Kraków wybudują gazociąg dla Gaz-Systemu

1
Podziel się:

Gazociąg jest elementem rozbudowy systemu przesyłowego na Dolnym Śląsku oraz założonego programu inwestycyjnego związanego z uruchomieniem terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu.

Budimex i Mostostal Kraków wybudują gazociąg dla Gaz-Systemu
(Gaz System S.A.)

Konsorcjum Budimeksu (lider) i Mostostalu Kraków na zlecenie Gaz-System wybuduje na terenie województwa dolnośląskiego gazociąg wysokiego ciśnienia relacji Czeszów-Kiełczów, poinformował Budimex. Wartość zlecenia to blisko 78,5 mln złotych brutto.

"Zakres prac obejmuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi, modernizację i budowę dwóch obiektów technologicznych na linii gazociągu oraz montaż tymczasowej śluzy nadania i odbioru tłoka. Na ich realizację Budimex ma 19 miesięcy" - czytamy w komunikacie.

Budowa gazociągu przebiegać będzie przez tereny leśne, rolnicze i częściowo zurbanizowane. Jako wykonawca, Budimex jest odpowiedzialny za wycinkę drzew zgodnie z decyzją środowiskową, za badania saperskie i nadzór archeologiczny na całej długości gazociągu.

"Gazociąg relacji Czeszów-Kiełczów jest elementem rozbudowy systemu przesyłowego na Dolnym Śląsku oraz założonego programu inwestycyjnego związanego z uruchomieniem terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu, a także utworzenia gazowego Korytarza Północ-Południe" - czytamy w komunikacie.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. System przesyłowy o średnicy 1000 mm będzie miał 33 kilometry.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 roku. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2015 r. Budimex miał 5,13 mld zł skonsolidowanych przychodów.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ayway
5 lata temu
Budimex najpierw wytnie drzewa, jak to robi w Krakowie-Czyżynach.