Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Capital Park negocjuje zakup kolejnych projektów

0
Podziel się

Spółka w tym roku wydała już na przejęcia około 25 milionów złotych.

Capital Park negocjuje zakup kolejnych projektów
(hesa2 - Fotolia.com)
bDIpSZit

Capital Park, który w tym roku wydał już na przejęcia około 25 milionów złotych, analizuje zakup kolejnych projektów - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Budowa stołecznej inwestycji Art Norblin ma ruszyć w czerwcu 2015 roku.

_ - Tak jak zapowiadaliśmy realizujemy zakupy w segmencie małych i średnich obiektów handlowych. W III kwartale kupiliśmy obiekt o powierzchni ok. 3 tys. m kw. w Toruniu za ok. 17 mln zł. Jest to część większego parku handlowego. Przygotowujemy rebranding i myślę, że w I kwartale będzie to już centrum działające w ramach konceptu Vis a Vis _ - powiedział na konferencji prasowej Marcin Juszczyk, członek zarządu spółki. Dodał, że koszt rebrandingu to rząd kilkuset tysięcy złotych.

W I połowie roku spółka kupiła z kolei dwa niewielkie obiekty w Olsztynie i Warszawie za łączną kwotę 8-9 mln zł. W planach Capital Park ma kolejne akwizycje_ . - Podpisaliśmy umowę przedwstępną dotyczącą parterów handlowych w dwóch obiektach na Ursynowie. Liczymy na jej finalizację w przyszłym roku. To umowa z deweloperem, budowa jeszcze trwa. Pracujemy nad umową najmu, tak by te obiekty od początku generowały przychód _ - powiedział Juszczyk.

bDIpSZiv

Pytany o środki, jakie spółka planuje przeznaczyć na zakup tych aktywów, odpowiedział: _ - W jednym przypadku jest to kilkanaście milionów złotych, a w drugim - dwadzieścia kilka milionów złotych _.

Juszczyk poinformował, że spółka szuka także kolejnych nieruchomości do programu street mall Vis a Vis, zakładającego budowę centrów handlowych typu convenience._ - Jest szansa na zakup dwóch obiektów na północy Polski oraz jednego w okolicy Radomia _ - dodał.

Przypomniał, że Capital Park jest także zainteresowany przebudową istniejących obiektów handlowych._ - Jesteśmy na finiszu umowy joint venture dotyczącej dwóch nieruchomości: w Trójmieście na ok. 9 tys. m kw. i w okolicy Poznania o powierzchni do 19 tys. m kw. Wypracowaliśmy z partnerem koncept przebudowy, sprawdziliśmy koszty budowy, pozyskujemy finansowanie bankowe i rozmawiamy z najemcami. Capital Park będzie większościowym właścicielem _ - powiedział Juszczyk.

_ - Koszt przebudowy obiektu w Trójmieście to kilkanaście mln zł, a tego koło Poznania - ponad 50 mln zł. Przebudowa będzie skutkowała także zwiększeniem powierzchni najmu _ - dodał.

bDIpSZiB

Capital Park informował, że na zakup aktywów chciałby wydać w tym roku ok. 200 mln zł brutto, przy czym 50-60 mln zł stanowiłoby finansowanie własne. Jednak w połowie roku, dyrektor finansowy spółki Michał Koślacz mówił PAP, że założenia te wydają się _ optymistyczne _.

Na pytanie jakie środki spółka chce jeszcze przeznaczyć na przejęcia, Juszczyk odpowiedział: _ - Na początku tego roku jeszcze nie wiedzieliśmy, kiedy ruszy budowa II fazy Eurocentrum. Wystartowaliśmy z nią w III kwartale i przesunęliśmy tam część środków, co odbiło się na budżecie na program akwizycyjny. Equity na Eurocentrum to ok. 40 mln zł _ - dodał.

BUDOWA ART NORBLIN MA RUSZYĆ W CZERWCU 2015

Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjny spółki, poinformowała, że budowa stołecznej inwestycji Art Norblin powinna wystartować w czerwcu 2015 r. i określiła ten termin jako ambitny.

bDIpSZiC

_ - Mamy już pozwolenie na budowę, trwają przygotowania do jej uruchomienia. Toczy się przetarg na generalnego wykonawcę i powinien być on wybrany do końca tego roku. Rozpoczęliśmy proces komercjalizacji części handlowej. Jesteśmy na etapie wyboru agenta do komercjalizacji biur _ - powiedziała.

W Art Norblin będzie się znajdowało ok. 64 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia - ok. 24 tys. m kw. powierzchni handlowej i ok. 40 tys. m kw. biur. Capital Park to inwestor i deweloper działający na rynku nieruchomości w Polsce.

bDIpSZiW
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)