Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
30.10.2018 09:00

Cisco: Bez cyberbezpieczeństwa nie będzie skutecznej cyfryzacji polskich firm

Polskie firmy muszą pamiętać, że skuteczne procesy cyfryzacyjne są możliwe jedynie z prawidłowym i systematycznym podejściem w zakresie cyberbezpieczeństwa, ocenił w rozmowie z ISBnews dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa Cisco Lothar Renner.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Cyfryzacja jest tylko możliwa jeśli funkcjonujemy w środowisku chronionym. To jest bardzo ważne - cyfryzacja bez bezpieczeństwa jest niemożliwa. Jeśli jesteś na ścieżce digitalizacji, kwestią numer jeden jest jak chronisz ten proces" - powiedział ISBnews Renner podczas konferencji Cybersec.

Według Cisco Annual Security Raport, aż 70% firm spowalnia projekty cyfryzacji z powodu obaw przed zapewnieniem im odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa.

"W ub.r. ataki hakerskie dotknęły ponad 80% firm. Zabezpieczenie samych urządzeń końcowych, zwłaszcza w branży przemysłowej, nie wystarczy. Cyberbezpieczeństwo musi być zintegrowane z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa. Dodatkowo musi być regularnie uaktualniane" - wskazano w raporcie.

"W odpowiedzi na te potrzeby Cisco rozwija działalność zespołu ekspertów ds. bezpieczeństwa Talos, tworzącego bazę danych o zagrożeniach. Wszystkie nasze produkty z kategorii cyberbezpieczeństwa wykorzystują informacje od Cisco Talos, by lepiej zrozumieć zagrożenia i wysyłać alerty z tym związane w formie powiadomień. Co to oznacza dla konkretnego klienta? Powiedzmy, że firma w Polsce otrzymała email zawierający złośliwe oprogramowanie. Rozwiązanie Cisco Email Security widzi to i blokuje. Taki atak jest notowany w naszej bazie danych Talos i od tej pory każdy klient na świecie będzie chroniony automatycznie przed tym zagrożeniem" - podsumował ekspert Cisco.

Cisco to notowany na Nasdaq światowy lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2018

SadButTrueKolejny zagraniczny lobbysta łasy na kasę polskich podatników, a Polska jak nie miała własnej technologii, tak nadal nie ma (nawet Łotysze mają … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)