Notowania

EBC podjął decyzję dotyczącą stóp procentowych

Stopa refinansowa pozostała na poziomie 0,05 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zgodnie z przewidywaniami Europejski Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych. Nastawienie banku pozostaje więc gołębie.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Prezesów EBC postanowiła, że stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy kredytu w banku centralnym i depozytu w banku centralnym na koniec dnia pozostaną na niezmienionym poziomie, odpowiednio 0,05 proc., 0,30 proc. oraz -0,20 proc.

Taki właśnie scenariusz zakładali analitycy rynkowi.

Zmiany stopy refinansowej EBC Inflacja CPI (zmiana rok do roku)

Prezes EBC omówi czynniki leżące u podstaw tych decyzji na konferencji prasowej, która rozpocznie się dziś o godz. 14.30.

"Najprawdopodobniej Draghi pozostanie gołębi w swej retoryce i zwróci uwagę na ryzyka związane z zagrożeniami dla wzrostu gospodarczego w strefie euro w najbliższym czasie. Szef ECB powinien powtórzyć także, że program QE będzie realizowany do września 2016 roku lub dłużej, jeśli będą problemy z powrotem inflacji do celu w średnim terminie." - pisze w swoim komentarzu Anna Wrzesińska, analityk Noble Securities.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: stopy procentowe ebc, giełda, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz