Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Famur i Kopex liczą na pozyskanie kolejnych kontraktów w Argentynie

0
Podziel się:
Famur i Kopex liczą na pozyskanie kolejnych kontraktów w Argentynie

Famur i Kopex spodziewają się, że dzięki połączeniu będą w stanie w znacznym stopniu uczestniczyć w realizacji projektów modernizacyjnych w przemyśle wydobywczym w Argentynie, poinformował wiceprezes Kopeksu Bartosz Bielak.

"Liczymy, że zakładana skala inwestycji w Argentynie oraz uzyskany dzięki konsolidacji branży okołogórniczej potencjał, a także szerokie portfolio produktów i doświadczenie Famuru i Kopeksu na rynkach zagranicznych, w tym właśnie na rynku argentyńskim, pozwolą zintegrowanym podmiotom być jednymi z głównych partnerów w planowanej modernizacji argentyńskiego przemysłu" - powiedział Bielak, cytowany w komunikacie.

"Nasze rozwiązania techniczne są w Argentynie znane i doceniane od wielu lat. Przykładowo w zakładach wydobywczych w Grupie YCRT pracują już cztery polskie kompleksy ścianowe oraz kombajny chodnikowe. W ciągu ostatnich 5 lat zrealizowaliśmy na rzecz YCRT kontrakty warte ponad 560 mln zł. YCRT ma w planach kolejne inwestycje w celu zabezpieczenia dostaw węgla niezbędnych do zasilania elektrowni o mocy 240 MW" - wskazał wiceprezes.

Przedstawiciele Famuru i Kopeksu wezmą udział w rozmowach z oficjalną delegacją z Argentyny, która będzie w Polsce 12 i 13 czerwca br. W skład delegacji argentyńskiej wejdą m.in. pełnomocnik Ministerstwa ds. Górnictwa oraz przedstawiciele YCRT - największej spółki górniczej w Argentynie.

Famur 5 maja 2017 r. złożył warunkową ofertę nabycia 65,83% akcji Kopex od podmiotów zależnych od TDJ S.A. Na początku grudnia 2016 r. TDJ sfinalizował umowę inwestycyjną z Krzysztofem Jędrzejewskim, na podstawie której przejął pośrednią kontrolę nad Kopeksem.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)