Notowania

gpw
07-10-2014 (08:11)

GPW podjęła decyzję w sprawie mnożników

Średni dzienny wolumen obrotu kontraktami przekroczył oczekiwania samej giełdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

GPW postanowiła kontynuować notowanie kontraktów terminowych na indeks WIG20 z mnożnikiem 20 zł - podała GPW w komunikacie prasowym.

W komunikacie napisano, że przed podjęciem decyzji giełda prowadziła szerokie konsultacje z uczestnikami rynku, w tym z animatorami, brokerami oraz funduszami inwestycyjnymi.

Giełda przeanalizowała kontrakty z mnożnikiem 20 zł pod kątem, m.in. wartości obrotów, liczby otwartych pozycji (LOP) i stosunku wartości obrotów kontraktami na WIG20 do wartości obrotów akcjami indeksu WIG20 (DLR).

_ - Pozytywne zmiany tych wskaźników pozwoliły podjąć decyzję o kontynuacji notowania kontraktów z wyższym mnożnikiem, zwłaszcza, że średni dzienny wolumen przekroczył nasze oczekiwania. Wyższy mnożnik jest również ważny dla większych inwestorów, ponieważ mogą łatwiej zająć pozycję o większej wartości _ - napisano w komunikacie.

W połowie września GPW zdecydowała, że do końca 2015 roku sesja giełdowa będzie kończyć się tak jak dotychczas, o godz. 17.05 i jednocześnie zdecydowała o skoncentrowaniu się na indeksie WIG 20, który będzie instrumentem bazowym dla pochodnych.

Przedstawiciele GPW, zapowiedzieli wówczas, że spółka do końca września będzie analizować efekty wprowadzenia zmian mnożnika w kontraktach terminowych na WIG 20. Mnożnik ten zwiększono od czerwca z 10 zł na 20 zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie