Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
06.07.2016 08:56

GPW wznowi obrót akcjami Sadovaya Group

Jednocześnie GPW zwraca uwagę na sytuację finansową spółki przedstawioną w opublikowanym raporcie rocznym za rok obrotowy 2015.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydowała o wznowieniu obrotu akcjami Sadovaya Group od czwartku, 7 lipca bieżącego roku, w związku z przekazaniem przez spółkę raportu za 2015 rok.

"Jednocześnie GPW zwraca uwagę na sytuację finansową spółki Sadovaya Group S.A. przedstawioną w opublikowanym raporcie rocznym za rok obrotowy 2015, jak również na fakt, że opublikowany raport nie zawiera opinii niezależnego biegłego rewidenta o badanym rocznym sprawozdaniu finansowym" - czytamy w komunikacie.

Sadovaya podała w raporcie rocznym, że odnotowała 38,79 mln dolarów skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 roku wobec 50,07 mln dolarów straty rok wcześniej. Podkreślała przy tym, że "ponad 80 proc. straty netto to efekt strat kursowych wynikających z dewaluacji lokalnej waluty". Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,04 mln dolarów w 2015 roku wobec 2,54 mln dolarów rok wcześniej.

Sadovaya Group z siedzibą we Wschodniej Ukrainie, zarejestrowana w Luksemburgu, jest jedną z czołowych prywatnych spółek surowcowych na Ukrainie. Działająca w regionie Donbasu Grupa jest właścicielem i operatorem dwóch podziemnych kompleksów wydobywczych działających w pełnym cyklu oraz szesnastu hałd pogórniczych i zbiorników odpadów poflotacyjnych.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, sgr, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz