Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW zawiesza obrót akcjami TVN. Spółka wkrótce zniknie z giełdy

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się

Nowy właściciel chce wycofać spółkę z obrotu na warszawskiej giełdzie do końca roku.

GPW zawiesza obrót akcjami TVN. Spółka wkrótce zniknie z giełdy
(TVN, materiały prasowe)
bEpDrhcR

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesza obrót akcjami TVN od 23 września bieżącego roku. Krok ten jest wynikiem ogłoszonego przymusowego wykupu akcji spółki przez Southbank Media Limited, spółkę zależną od Scripps Networks Interactive. Nowy właściciel chce wycofać TVN z obrotu na warszawskiej giełdzie do końca roku.

Jak czytamy w komunikacie, w związku z przekazanym zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji spółki TVN, zarząd giełdy zawiesza obrót akcjami tej spółki począwszy od dnia 23 września 2015 roku.

Zlecenia maklerskie na akcje spółki TVN, przekazane na giełdę, a nie zrealizowane do dnia 22 września 2015 roku (włącznie), tracą ważność po zakończeniu sesji giełdowej w tym dniu. Zlecenia maklerskie na akcje spółki TVN, począwszy od dnia 23 września 2015 roku nie będą przyjmowane.

bEpDrhcT

Według środowej informacji, Southbank Media Limited - spółka zależna od Scripps Networks Interactive - zażądał przymusowego wykupu 4 230 474 akcji TVN, reprezentujących w zaokrągleniu 1,24 proc. kapitału zakładowego po cenie 20 zł za akcję. Dzień wykupu ustalono na 28 września.

TVN ma zostać wycofany z obrotu na warszawskiej giełdzie do końca roku. Spółka jest notowana na warszawskim parkiecie od 2004 roku. Planowane wyjście TVN z giełdy jest związane z przejęciem TVN przez amerykańska spółkę. Na początku lipca Southbank Media Limited, należąca do Scripps Networks Interactive, ogłosiła wezwanie na 160,9 miliona akcji mediowego giganta. Za pojedynczy papier zaoferowano 20 złotych.

Wcześniej Scripps Networks Interactive sfinalizował przejęcie 52,7 proc. akcji TVN od Grupy ITI i Canal+. Firma zapłaciła 584 miliony euro za 100 procent udziałów w N-Vision, która posiada bezpośrednio i pośrednio - poprzez Polish Television Holding B.V. (PTH) - około 52,7 proc. udziału w kapitale TVN S.A. Nabywcą jest Southbank Media Ltd. - brytyjska spółka zależna od Scripps Networks Interactive.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym między innymi TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W 2014 roku dzięki swojej ofercie TVN zyskał największą na polskim rynku oglądalność na poziomie 22 proc. TVN Media jest największym domem mediowym w Polsce posiadającym 33 proc. rynku przychodów z reklamy w kanałach własnych TVN oraz dodatkowo sprzedając czas reklamowy wielu innych polskich nadawców komercyjnych.

bEpDrhcZ

Scripps Networks Interactive to jeden z wiodących producentów angażujących treści dotyczących wnętrz, jedzenia oraz podróży. W portfolio SNI można znaleźć niezwykle popularne marki telewizyjne i internetowe, takie jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel czy Great American Country, których łączny zasięg miesięczny w Stanach Zjednoczonych to ponad 190 mln widzów.

Jak wcześniej zapowiadał nowy inwestor, rewolucji programowej nie będzie.

Wcześniej w komunikacie warszawska Giełda Papierów Wartościowych podała, że, po sesji 8 września 2015 roku została przeprowadzona korekta nadzwyczajna list uczestników indeksów mWIG40, WIG30, WIG30TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-media polegająca na wykreśleniu akcji spółki TVN z list uczestników tych indeksów.

bEpDrhda

"Operacja wykreślenia akcji spółki TVN z portfeli wyżej wymienionych indeksów wynika z ich metodologii, zgodnie z którą w indeksach giełdowych nie mogą uczestniczyć spółki, których liczba akcji w wolnym obrocie jest niższa niż 10 proc." - czytamy w komunikacie GPW.

bEpDrhdu
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
media
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)