Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Groclin liczy na udział w konsolidacji branży wyposażenia, akcesoriów motoryzac.

0
Podziel się:
Groclin liczy na udział w konsolidacji branży wyposażenia, akcesoriów motoryzac.
bEBWpVrF

Groclin może odegrać aktywną rolę w konsolidacji spółek branży wyposażenia i akcesoriów samochodowych, poinformował ISBnews prezes Andre Gerstner.

"Jest aktywność w obszarze konsolidacji podobnych spółek na rynku europejskim. Regularnie jesteśmy przedmiotem zainteresowania większych graczy. W ciągu 2 lat na tym rynku na pewno coś się zmieni. Na razie nie ma to wpływu na naszą strategię rozwoju poprzez przejęcia" - powiedział Gerstner w rozmowie z ISBnews.

W ciągu tych w lat Groclin nadal zamierza dynamicznie rosnąć, podkreślił prezes.

bEBWpVrH

"Dotychczasowe wyniki w 2016 r. pokazały wzrost biznesu i poprawę marży. Podtrzymujemy założenie 2-cyforwego wzrostu na ten rok i przewidujemy, że 2017 r. będziemy w stanie ten wzrost kontynuować" - powiedział także Gerstner.

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

Tomasz Chaberko

bEBWpVsi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)