Notowania

chemia
05.04.2018 09:00

Grupa Azoty aktywnie przegląda oferty na rynku przejęć za granicą

Warszawa, 05.04.2018 (ISBnews) - Grupa Azoty aktywnie przegląda oferty potencjalnych przejęć na rynkach zagranicznych, poinformował wiceprezes ds. finansowych Paweł Łapiński. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy aktywni w przeglądaniu ofert. Od dwóch kwartałów widzimy ożywienie na rynku przejęć. Jest wręcz wysyp ofert. Gdy widzimy synergie, mocno się wtedy angażujemy. Co kwartał mamy na stole od 1 do 5 ofert. Jeśli chodzi o segmenty, to interesują nas nawozy i usługi z nimi związane oraz szeroko rozumiana chemia. Wszystkie oferty pochodzą z zagranicy. Na dziś nie analizujemy żadnego przejęcia w Polsce" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

W połowie lutego br. Grupa Azoty złożyła niewiążącą ofertę wstępną objęcia 100% udziałów w spółkach grupy Compo Expert. Grupa Compo Expert z główną siedzibą w Niemczech jest największym niezależnym, globalnym producentem nawozów specjalistycznych o wysokiej wartości dodanej, skierowanych do odbiorców profesjonalnych. Jej właścicielem jest XIO Group z siedzibą w Londynie, firma zajmująca się inwestycjami alternatywnymi w skali globalnej.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz