Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa K2 jest otwarta na pozyskiwanie partnerów branżowych lub akwizycje

0
Podziel się
Grupa K2 jest otwarta na pozyskiwanie partnerów branżowych lub akwizycje
bEgwaZfV

Grupa K2 jest otwarta pozyskiwanie partnerów dla poszczególnych, kluczowych segmentów czy połączenia lub akwizycje w przyszłości, wynika z wypowiedzi prezesa Tomasza Tomczyka.

"Rozpoczęliśmy przegląd opcji strategicznych. Widzimy, że duże firmy międzynarodowe z naszej branży szukają partnerów, czy też chcą konsolidować naszą dynamiczną branżę. Mamy zainteresowanie i czujemy, że nadeszła taka fala. Szukamy więc doradcy, który pozwoli nam zbadać i zmierzyć możliwe opcje. Mamy zestaw ofert, który leży na stole i chcemy ocenić, z jakim potencjalnym partnerem chcielibyśmy rozwijać biznes. Interesuje nas szczególnie partner, który porwałby nas swoją wizją" - powiedział Tomczyk podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, wybór doradcy może nastąpić na początku 2016 r., a do połowy roku proces przeglądu powinien zostać zrealizowany.

bEgwaZfX

"Szukamy pomysłów na współpracę z potencjalnym partnerem, szczególnie zwiększającą naszą obecność za granicą. Głównie rozważamy partnerstwa branżowe, ale w grę wchodziłby partner finansowy dla spółki chmurowej Octawave, który mógłby wesprzeć wyjście tej firmy za granicę. Fabrity jest dość zaawansowane w kwestii pozyskania potencjalnego partnera. Chcemy, aby taki partner miał potencjał sprzedawania naszej oferty do swojej bazy klientów, głównie za granicą" - dodał prezes K2.

Jak wskazał, "wszystkie opcje są możliwe", a więc sojusze czy inwestycje kapitałowe. Grupa K2 widzi również własny potencjał do konsolidacji branży. Prezws K2 nie wykluczył chociażby ewentualnej fuzji z Codemedia, z którą zawiązał sojusz Newnited.

"Najpierw chcemy się poznać bliżej z każdym partnerów i wtedy podejmować decyzje o ewentualnych mariażach" - podkreślił prezes K2.

Z jego słów wynika, że Grupa K2 uwzględniałaby potencjalną emisję akcji w przyszłości pod połączenia lub akwizycje. Póki co, sojusz Newnited ma rozpocząć działanie operacyjne od początku 2016 roku. K2 liczy na efekty skali ze względu na większą siłę zakupową.

bEgwaZgd

Grupa K2 Internet działa w obszarach marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2008 roku.

bEgwaZgy
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)