Notowania

technologie
14-02-2018 (11:24)

Grupa Lotos planuje uruchomić fundusz CVC o wartości 40-50 mln euro

Warszawa, 14.02.2018 (ISBnews) - Grupa Lotos rozpoczęła proces wyboru zespołu zarządzającego, z którym planuje uruchomić fundusz Corporate Venture Capital (CVC) o szacowanej wartości 40-50 mln euro, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zakończenie procesu wyboru zespołu zarządzającego planowane jest na połowę 2018 roku. Kolejnym krokiem będzie złożenie przez Grupę LOTOS oraz wybrany, niezależny zespół zarządzający wspólnej aplikacji w Polskim Funduszu Rozwoju tak, żeby uruchomienie funduszu CVC nastąpiło w drugiej połowie bieżącego roku" - czytamy w komunikacie.

"Wierzę, że profesjonalnie zarządzany fundusz CVC w połączeniu z doświadczeniem oraz bogatą wiedzą ekspercką pracowników grupy kapitałowej Lotos pozwoli w pełni wykorzystać potencjał płynący z efektywnej współpracy firmy przemysłowej ze startupami. Dla sukcesu przedsięwzięcia kluczowa będzie rola infrastruktury technologicznej i laboratoryjnej spółki, którą Lotos wykorzysta m.in. do prowadzenia testów wdrożeniowych" powiedział wiceprezes ds. strategii i rozwoju Grupy Lotos Mateusz Aleksander Bonca, cytowany w komunikacie.

Rozpoczęcie procesu wyboru zespołu poprzedziły otwarte konsultacje rynkowe w kraju i za granicą. Spółka informowała o tym w grudniu na swoim firmowym profilu na portalu społecznościowym LinkedIn. W ramach konsultacji dedykowany przedsięwzięciu zespół Lotosu przeprowadził rozmowy z menadżerami zarządzającymi funduszami typu venture capital lub private equity, podano także.

"Utworzenie funduszu wspierającego wdrażanie innowacji jest jedną z inicjatyw rozwojowych, wskazaną w Strategii Grupy Lotos S.A. na lata 2017-2022" - podsumowano w materiale.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz