Notowania

chemia
27.04.2018 15:36

Grupa Lotos: Zaawansowanie projektu EFRA wynosi 93,7%

Warszawa, 27.04.2018 (ISBnews) - Stan realizacji projektu EFRA wynosi ok. 93,7%, a jego budżet jest utrzymany, poinformowali przedstawiciele Grupy Lotos.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W projekcie EFRA pozostała do wykończenia właściwie tylko instalacja do koksowania. Duża część systemów już działa i z nich korzystamy. Projekt jest zaawansowany w 93,7%. Gdy tylko będziemy wiedzieli coś na pewno w temacie terminu zakończenia prac poinformujemy o tym - powiedział wiceprezes ds. produkcji Jarosław Kawula podczas konferencji prasowej.

Budżet projektu jest utrzymany na tę chwilę, dodał p.o. prezesa Mateusz Bonca.

Program EFRA zakłada budowę instalacji opóźnionego koksowania wraz z infrastrukturą towarzyszącą w rafinerii w Gdańsku. Jego celem jest pogłębienie przerobu ropy naftowej, czyli zwiększenie udziału wysokomarżowych średnich destylatów przy jednoczesnym ograniczeniu wolumenu ciężkich produktów.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 24,18 mld zł w 2017 roku.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz