Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GUS: Najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w kwietniu

0
Podziel się
GUS: Najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w kwietniu
bDAyXTkl

Warszawa, 21.04.2017 (ISBnews) - Najbardziej optymistyczne opinie spośród badanych rodzajów działalności usługowej w kwietniu 2017 r. formułują jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia. Opinie te są lepsze od sygnalizowanych w kwietniu ostatnich pięciu lat, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 12 (przed miesiącem plus 10,9). Poprawę koniunktury odnotowuje 19,8% badanych firm, a jej pogorszenie - 7,8% (w marcu odpowiednio 18,7% i 7,8%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie plus 15,3 (przed miesiącem plus 10,8). Poprawę koniunktury odnotowuje 22,5% badanych firm, a jej pogorszenie - 7,2% (w marcu odpowiednio 19,3% i 8,5%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

bDAyXTkn

W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 15,2 (przed miesiącem plus 18,5). Poprawę koniunktury odnotowuje 20,3% badanych firm, a jej pogorszenie - 5,1% (w marcu odpowiednio 23,3% i 4,9%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się, podobnie jak przed miesiącem, na poziomie plus 31,4. Poprawę koniunktury odnotowuje 34,7% badanych firm, a jej pogorszenie - 3,3% (w marcu odpowiednio 34,6% i 3,3%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

bDAyXTkO
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)