Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu w 26 z 34 działów przemysłu

0
Podziel się:
GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu w 26 z 34 działów przemysłu

Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w kwietniu 2016 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu zwiększyła się w marcu o 6% r/r (wobec oczekiwanego wzrostu o 4,2%). Produkcja przedsiębiorstw budowlanych spadła o 14,8% r/r (oczekiwano spadku o 14%).

"W stosunku do kwietnia ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji wyrobów tekstylnych - o 22,1%, mebli - o 18,4%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 12,7%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 12,5%, wyrobów z metali - o 11,8%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych, - o 11,3%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 11,2%, poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji - o 9,9%, w produkcji urządzeń elektrycznych - o 9,2%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z kwietniem ub. roku, wystąpił w 8 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 12,9% (wobec wzrostu o 16,5% przed rokiem), w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 10,1%, w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 5,6% oraz w produkcji napojów - o 3,2%, podał też GUS.

"W stosunku do kwietnia ub. roku spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 31,5%, w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 4,8%, a w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - o 3,3%" - czytamy dalej.

budownictwo
nieruchomości
forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)