Notowania

ign
10.09.2015 14:37

Inno-Gene obejmie udziały w amerykańskiej spółce

Cena 36,5 proc. udziałów to 1,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stiggdriver/iStockphoto)

Inno-Gene obejmie docelowo do 36,5 proc. udziałów w utworzonej przez amerykańskich partnerów spółce Central Europe Genomics Center (CEGC). Spółka ta będzie miała wyłączność na transfer do Polski, należącej do Illumina technologii WGS.

Inwestycja będzie miała wartość 1,5 mln zł. Dodatkowo Inno-Gene wesprze CEGC swoim know-how w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych.

Drugą stroną podpisanego przez Inno-Gene kontraktu jest amerykańska firma International Technology Ventures, LLC (ITV), która od lat współpracuje z takimi podmiotami jak Illumina, czy Craig Venter Institute.

Spółka Central Europe Genomics Center (CEGC), posiada wyłączność w Polsce na technologię w zakresie badań genetycznych - sekwencjonowania całogenomowego (WGS - Whole Genom Sequencing). Właścicielem technologii jest Illumina INC, największy na świecie producent urządzeń do wykonywania badań DNA metodą sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Technologie te mają w najbliższych latach zdominować rynek badań genetycznych na świecie.

"Jest to również pierwszy krok na drodze do stworzenia nowego źródła przychodów - tzw. Biobanku, a więc bazy danych, posiadającej informacje istotne z punktu widzenia dużych firm farmaceutycznych" - podano w komunikacie.

W dłuższej perspektywie współpraca z Illumina zakłada budowę tzw. Biobanku, a więc obszernej bazy danych zawierającej wyniki badań DNA.

- Dzięki tej inwestycji zajmujemy istotny przyczółek na regionalnym rynku badań genetycznych. Współpraca z takimi globalnymi gigantami jak Illumina ma bardzo szeroki wymiar. To nie tylko możliwości wprost biznesowe, jakie wiążą się z wyłącznością na dystrybucję technologii oferowanej przez urządzenie X-Ten w Polsce, czy dostępem do ogólnoświatowej sieci laboratoriów współpracujących z Illumina INC - powiedział Jacek Wojciechowicz, prezes spółki, cytowany w komunikacie.

Inno-Gene wspiera i komercjalizuje innowacyjne projekty biotechnologiczne. Główne aktywo spółki - Centrum Badań DNA (CBDNA), jest liderem w obszarze diagnostyki genetycznej w Polsce. CBDNA oferuje instytucjom badawczym takie usługi, jak m.in. sekwencjonowanie nowej generacji (NGS) oraz obsługę projektów badawczych.

Notowania tygodniowe akcji Inno-Gene

Akcjonariusze Inno-Gene17 września zdecydują o przeniesieniu notowań na rynek główny GPW z NewConnect i emisji do 1,3 mln akcji. Debiut na GPW może odbyć się w I połowie przyszłego roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: ign, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz