Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW i ArcelorMittal mają umowę na dostawy koksu

0
Podziel się:

Wartość kontraktu szacowana jest na 864 milionów złotych.

JSW i ArcelorMittal mają umowę na dostawy koksu
(JSW, mat. prasowe)
bELawadN

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała umowę z największym producentem stali na świecie. ArcelorMittal ma zamówienia na dostawy koksu w latach 2015-2017 o szacunkowej wartości 864 milionów złotych.

Umowa może być przedłużana każdorazowo o dwa lata. Ceny poszczególnych dostaw nie są jednakowe i będą ustalane co kwartał. Rozliczenia będą następować w złotych i euro.

To nie pierwsza umowa z ArcelorMittal. W połowie czerwca JSW informowała o podobnym kontrakcie, wartym jednak dwukrotnie więcej.

bELawadP

Łączna wartość obu umów jest wyższa niż przychody ze sprzedaży wygenerowane w pierwszym kwartale tego roku. Niestety bilans pierwszych trzech miesięcy to prawie 200 milionów złotych straty netto.

Kwartalne wyniki grupy JSW (w tys. zł)

Analitycy giełdowi sugerują, że szybko wyniki nie ulegną poprawie. - JSW ma bardzo poważne problemy finansowe i widzimy duże ryzyko spadku marży EBITDA w ślad za spadającymi cenami referencyjnymi węgla metalurgicznego - komentuje Robert Maj, analityk BESI odpowiedzialny za sektor węglowo-górniczy.

bELawadV

Przewiduje on, że JSW nie będzie dokonywać cięć kosztów kadrowych. Dodatkowo jeśli prognoza makro pogorszy się bardziej niż obecne założenia, na horyzoncie może się pojawić emisja akcji. To może doprowadzić do pogorszenia nastawienia do walorów tej spółki, co zdaniem BESI tworzy wysoce niekorzystne otoczenie dla akcji w najbliższych kwartałach.

Notowania akcji JSW na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 roku w kopalniach grupy wydobyto 13,9 miliona ton węgla.

bELawaeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)