Notowania

finanse
20.10.2015 16:02

KNF nałożyła kary na 6 biur usług płatniczych za niedopełnienie obowiązków

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na 6 biur usług płatniczych kary pieniężne za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych, podała Komisja

KNF nałożyła kary pieniężne w wysokości po 1800 zł na 2 biura, 1200 zł na 1 biuro, po 900 zł na 2 biura i 500 zł na 1 biuro.

Naruszenia polegały na:

- nieprzekazaniu KNF w ustawowym terminie informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych w II lub III kwartale 2014 r. albo

- niezłożeniu KNF w ustawowym terminie dokumentu potwierdzającego zawarcie kolejnej umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia zawartej przed upływem terminu obowiązywania umowy poprzedniej, czytamy w komunikacie.

Ukarane biura usług płatniczych to 6 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, dla których świadczenie usług płatniczych to działalność dodatkowa.

"W przypadku ponownych naruszeń obowiązków przez te biura usług płatniczych, KNF rozważy nałożenie wyższych kar" - podkreślono.

Podczas tego samego posiedzenia, KNF po ponownym rozpatrzeniu utrzymała w mocy pierwszoinstancyjne decyzje w przypadku 4 biur, a w przypadku 1 biura obniżyła wysokość kary z 400 zł do 300 zł, podała także Komisja.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz