Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
31.01.2018 10:48

Kvarko przeznaczy 30 mln zł na innowacyjne projekty technologiczne, life science

Kvarko - wspólny projekt Tech Invest Group (TIG), Startit Fund Sp. z o.o. oraz Venture FIZ z grupy Trigon TFI - poszukuje innowacyjnych projektów life science i technologicznych, na które łącznie przeznaczy 30 mln zł, poinformował fundusz. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"W obszarze zainteresowań Funduszu są spółki oparte na unikalnej, nowatorskiej technologii mogącej zapewnić wyraźną przewagę rynkową, których model biznesowy cechuje się łatwą skalowalnością. Łączny kapitał zarządzany przez Kvarko wynosi 30 mln zł, z czego 24 mln zł to środki zapewnione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach przedsięwzięcia BRIdge Alfa. Obecnie Kvarko posiada w swoim portfelu inwestycyjnym cztery spółki, na które łącznie alokowanych zostanie blisko 6 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Kvarko jest jedynym wewnętrznie zarządzanym funduszem działającym w ramach BRIdge Alfa, który został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi (ASI) oraz piątą spółką zarejestrowaną jako zarządzający ASI w Polsce.

"Naszym głównym obszarem zainteresowania są tzw. inteligentne specjalizacje, takie jak m.in. weterynaria, inżynieria biomedyczna czy nanotechnologia. Jednak nie ograniczamy się tylko do tych obszarów. Bardzo interesujący jest dla nas również sektor medycyny i biotechnologii medycznej, w tym diagnostyki i terapii chorób cywilizacyjnych czy też medycyny spersonalizowanej. Zależy nam, aby podążać za światowymi trendami. Nasza strategia inwestycyjna zakłada finansowanie przedsięwzięć technologicznych na początkowym etapie rozwoju. Realizujemy projekty o bardzo dużej skali trudności oraz zaawansowania technologicznego i naukowego, co jest możliwe przede wszystkim dzięki naszemu doświadczeniu w pracy naukowej oraz wypracowanej na przestrzeni lat metodologii oceny potencjału projektów i zespołów naukowych" - powiedział prezes dr inż. Paweł Wielgus, cytowany w komunikacie.

Kvarko pozyskuje projekty B+R z polskich jednostek naukowych (uczelni wyższych, instytutów naukowych oraz instytutów Polskiej Akademii Nauk), w szczególności projekty znajdujące się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Dlatego istotnym celem funduszu jest aktywizacja środowiska naukowego w obszarze komercjalizacji własności intelektualnej poprzez udział jednostek naukowych, pracowników naukowych oraz studentów i innych osób związanych z realizacją projektów w jednostkach naukowych, w powoływanych spółkach typu spin-off, zarówno na poziomie właścicielskim, jak i menedżerskim oraz doradczym, w tym w formie uczestnictwa w radzie naukowej, podano także.

"Miniony rok, a szczególnie jego końcówka, był dla nas bardzo pracowity. Wzmocniliśmy nasze działania zmierzające do rozbudowy portfela inwestycyjnego, w którym obecnie znajdują się innowacyjne i ciekawe spółki. Ten rok zapowiada się równie intensywnie pod kątem nowych inwestycji. Stawiamy na bardzo aktywne pozyskanie projektów ze środowisk naukowych, współpracujemy z kilkunastoma ośrodkami w Polsce. Z wieloma zespołami wciąż prowadzimy aktywne rozmowy, dlatego przewidujemy, że nasze portfolio będzie się dynamicznie powiększało. Sami mamy doświadczenie naukowe, więc bardzo dobrze rozumiemy polskich badaczy oraz ich największe potrzeby. To nam pozwala zwracać uwagę na kwestie, których wielu zarządzających po prostu nie zauważa. Polscy naukowcy mają bardzo ciekawe pomysły i są coraz bardziej otwarci na nowe wyzwania, trzeba ich jednak wspierać w obszarach nienaukowych. Tworząc odpowiednie warunki do pracy naukowo-badawczej oraz udzielając merytorycznego wsparcia menedżerskiego, możemy spodziewać się ciekawych
rezultatów" - dodał prezes.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz