Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MC podpisało porozumienie z INEA ws. podłączenia szkół do szybkiego internetu

0
Podziel się:
MC podpisało porozumienie z INEA ws. podłączenia szkół do szybkiego internetu

Ministerstwo Cyfryzacji (MC) podpisało porozumienie w wielkopolskim operatorem INEA na rzecz rozwoju cyfryzacji polskiego szkolnictwa, podała spółka.

"Ponad 640 placówek szkolnych w całej Wielkopolsce zostanie podłączonych do sieci szybkiego internetu. Jest to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a wielkopolskim operatorem INEA. [...] INEA jest pierwszym operatorem w Polsce, z którym Ministerstwo podpisało porozumienie na rzecz rozwoju cyfryzacji polskiego szkolnictwa" - czytamy w komunikacie.

W ramach współpracy wielkopolski operator podłączy szkoły do 30 września 2018 roku. Dzięki temu kolejni uczniowie oraz nauczyciele z mniejszych miejscowości będą mieli dostęp do nowoczesnych form kształcenia, podano również.

"Niezmiernie się cieszę, że możemy kontynuować podłączanie placówek szkolnych do szybkiego internetu i to we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Szkoły są dla nas bardzo ważnymi partnerami, dlatego jesteśmy dumni, że będziemy mieć wkład w rozwój cyfryzacji polskiego szkolnictwa, tym bardziej, że aspekt walki z wykluczeniem cyfrowym jest dla nas bardzo istotną kwestią" - powiedział prezes INEA Janusz Kosiński, cytowany w komunikacie.

Jak podano, INEA jest pierwszym operatorem telekomunikacyjnym, z którym Ministerstwo rozpoczęło współpracę na rzecz rozwoju cyfryzacji polskich szkół w ramach działań poza Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa. Podłączenia będą realizowane ze środków własnych dostawcy, bez udziału budżetu państwa, wskazano w informacji.

Obecnie jedynie ok. 15% jednostek szkolnych w Polsce jest w zasięgu sieci szerokopasmowych o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, a ponad 40% jednostek korzysta z usług o przepustowości zaledwie do 10 Mb/s, wskazano również.

INEA to lider usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce i jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)