Notowania

Przejdź na
transport
16.02.2016 14:07

MIB: Porozumienie ws. transportu do Rosji być może już w piątek

Podziel się
Dodaj komentarz

Negocjacje w sprawie zasad przewozów między Polską a Rosją zostaną wznowione na szczeblu eksperckim - w czwartek, 18 lutego. W przypadku ich powodzenia, w piątek do negocjacji dołączą wiceministrowie i będą mogli podpisać protokół, poinformowała rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB) Elżbieta Kisil.

"Strona ekspercka zapoznała się dziś z uwagami strony rosyjskiej do protokołu, który był wypracowany podczas ostatniej rundy negocjacji. W ocenie ministerstwa, te uwagi są do zaakceptowania. Wysyłamy dziś swoją odpowiedź stronie rosyjskiej" - powiedziała Kisil dziennikarzom.

Wyjaśniła, że niezależnie od tego doszło dziś do rozmowy na szczeblu wiceministrów. Ustalili oni, że w czwartek może dojść do rozmów eksperckich w Moskwie. Według słów Kisil, wiceminister Jerzy Szmit zaproponował, że jeśli będzie wypracowane stanowisko akceptowalne przez obie strony, to w piątek do rozmówi eksperckich dołączą wiceministrowie i będą mogli podpisać protokół.

"Mamy nadzieję, że dojdzie już do konkretnego ustalenia i w piątek będzie podpisany protokół. To, jak długo po ewentualnym podpisaniu protokołu transport wróci, to szczegóły negocjacji. Konkretne informacje będą w piątek" - podsumowała rzecznik.

Przepisy regulujące transport pomiędzy Polską a Rosją utraciły ważność z końcem stycznia. Do 15 lutego polscy kierowcy musieli opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz