Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Millennium DM zaleca sprzedaż akcji Stalproduktu

0
Podziel się

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 15 listopada , obniżyli cenę docelową dla akcji Stalproduktu do 288,1 zł z 374,9 zł poprzednio oraz obniżyli rekomendację do sprzedaj z neutralnie.

Millennium DM zaleca sprzedaż akcji Stalproduktu
(Sjgh/Dreamstime)
bEhOVtgB

*Analitycy Millennium DM, w raporcie z 15 listopada , obniżyli cenę docelową dla akcji Stalproduktu do 288,1 zł z 374,9 zł poprzednio oraz obniżyli rekomendację do _ sprzedaj _ z _ neutralnie _. *

Raport został wydany przy cenie akcji Stalproduktu na poziomie 371,5 zł, a we wtorek około godziny 11.00 za walory spółki płacono 323,2 zł.

_ Stalprodukt osiągnął w III kwartale 17,9 mln zł zysku netto. Był to wynik o 76 proc. gorszy niż rok wcześniej, a także dużo gorszy niż w II kwartale (gdy wyniósł 71,9 mln zł). Można wręcz mówić o załamaniu wyników (był to najgorszy kwartał od 2005 roku). Słabe wolumeny sprzedaży blachy transformatorowej sugerują, że w głównym segmencie Stalproduktu wcale nie należy oczekiwać odbicia cen i bardzo prawdopodobny jest dalszy spadek marży _ - napisano w raporcie.

bEhOVtgD

_ Po tak słabych wynikach znacząco obniżamy nasze prognozy zysku netto w tym roku z 207,4 do 159,5 mln zł. Obniżamy również oczekiwania dotyczące kolejnych lat ze względu na brak perspektywy poprawy w głównym segmencie _ - dodano.

bEhOVthe
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)