Notowania

mon
18.02.2015 16:35

Monnari Trade rozważa otwarcie nowych sklepów

Tegoroczne nakłady inwestycyjne, nie uwzględniając potencjalnych akwizycji, wyniosą między 3 a 7 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Svlumagraphica/Dreamstime)

Monnari Trade zamierza w tym roku wydać na inwestycje, nie uwzględniając ewentualnych akwizycji, między 3 a 7 mln zł. Spółka planuje wzrost powierzchni handlowej o 3-4 tys. m kw. - powiedział na konferencji prasowej prezes spółki Mirosław Misztal.

_ - Nasze tegoroczne nakłady inwestycyjne, nie uwzględniając potencjalnych akwizycji, wyniosą między 3 a 7 mln zł _ - poinformował prezes.

Dodał, że środki zostaną przeznaczone na otwarcia nowych salonów i modernizacje istniejących. Dla porównania, w 2014 roku na kłady inwestycyjne wyniosły 3,5 mln złotych.

Spółka posiada 129 salonów firmowych. Dysponuje łącznie powierzchnią handlową na poziomie ponad 21 tys. m kw. na terenie całej Polski. W 2015 roku powierzchnia ma wzrosnąć o 3-4 tys. m kw. Na początku drugiego kwartału otwarte zostaną dwa nowe salony, a jeden zostanie powiększony. Spółka we wtorek przedstawiła wyniki za IV kwartał.

Zysk netto grupy wzrósł w okresie październik-grudzień 2014 r. do 13,8 mln zł z 10,8 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny do 16,5 mln zł z 11,4 mln zł rok wcześniej, a przychody do 61,6 mln zł z 49,1 mln zł.

Zobacz, jak radzą sobie akcje Monnari Trade na GPW w tym roku

W całym 2014 roku zysk netto grupy wzrósł do 30,2 mln zł z 17,4 mln zł, zysk operacyjny do 30,2 mln zł z 17 mln zł, a przychody do 175,2 mln zł ze 145,5 mln zł._ - W tym roku chcemy utrzymać rentowność i poprawić wyniki finansowe na wszystkich poziomach _ - powiedział prezes.

Przedstawiciele spółki oceniają, że styczeń był lepszy niż styczeń 2014 roku pod względem sprzedaży i marż.

Spółka poinformowała ostatnio o wstrzymaniu dalszych negocjacji z udziałowcami KAN, który jest właścicielem sieci sklepów z odzieżą damską pod markami Tatuum i Coyoco. Strony nie osiągnęły porozumienia co do warunków rozważanej transakcji.

_ - Zakończyliśmy rozmowy i na dzień dzisiejszy temat jest zamknięty. Co będzie w przyszłości - nie wiadomo. W biznesie się nie obrażamy _ - powiedział Misztal.

Dodał, że strony różniły się w ocenie ryzyk przy ewentualnej transakcji. Monnari cały czas rozgląda się za ewentualnymi akwizycjami.

_ - Poszukujemy, rozmawiamy. Natomiast nie są to na tyle zaawansowane negocjacje, by komunikować szczegóły _ - powiedziała Anna Augustyniak-Kala, dyrektor ds. organizacyjno-prawnych.

Mimo wzrostu zeszłorocznych wyników raczej nie należy spodziewać się wypłaty dywidendy przez spółkę._ - Chcemy przeznaczać środki na rozwój, ewentualnie skup pewnej ilości akcji pod kątem ewentualnego przejęcia _ - powiedział prezes.

Monnari działa głównie w Polsce, prowadzi niewielką sprzedaż hurtową za granicą. Spółka nie wyklucza w przyszłości większej aktywności na rynku zagranicznym._ - Mamy plany rozwoju za granicą. Myślę, że w marcu-kwietniu będziemy mieli więcej informacji co do możliwości rozwoju. Obecnie wystawiamy jedną ze swoich marek w Mediolanie. Zobaczymy, jaki będzie odbiór _ - poinformował Misztal.

Tagi: mon, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz