Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morele.net łączy się z Pigu.lt - największym graczem w krajach bałtyckich

3
Podziel się:

Warszawa, 14.11.2018 (ISBnews) - Morele.net, jeden z liderów polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji elektroniki użytkowej łączy się z Pigu.lt - największym graczem sprzedaży online w krajach bałtyckich, podała spółka. W wyniku fuzji powstanie jedna z największych grup e-commerce w CEE, z planem przekroczenia obrotu rocznego 4 mld zł w ciągu najbliższych 5 lat.

Morele.net łączy się z Pigu.lt - największym graczem w krajach bałtyckich

"Polacy to innowacyjny i pracowity naród. Potrafimy tworzyć technologie ale musimy ją konfrontować z realiami rynku globalnego. Jako Grupa Morele przyświeca nam cel zbudowania platformy e-commerce obecnej we wszystkich krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wykorzystując taką skalę liczę, że będziemy mogli zabezpieczyć region przed dominacją jednego globalnego gracza i wpływać korzystnie na poprawę konkurencji na wszystkich rynkach, na których będziemy obecni" - powiedział prezes Morele.net. Michał Pawlik, cytowany w komunikacie.

Głównym celem fuzji jest rozszerzanie oferty nowo-powstałego holdingu o nowe kategorie sprzedaży, wykraczające poza elektronikę. W pierwszej kolejności współpraca z Pigu bazować będzie na wymianie najlepszych praktyk w zakresie marketingu, logistyki oraz procesów i operacji biznesowych między firmami.

"Opracowana w Grupie Morele autorska, zaawansowana platforma e- commerce, wdrożona zostanie na potrzeby Pigu.lt. Z rozwiązania tego w ostatnim czasie skorzystały m.in. sklep-presto.pl i budujesz.pl, które regularnie poszerzają ofertę produktową i zwiększają obroty" - czytamy dalej.

Morele.net to jeden z liderów polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji IT/consumer electronics. Spółka powstała w 2000 r. Obecnie z ofertą zawierającą ponad 1 mln produktów (SKU) jest największym sklepem elektro (online-only) w Polsce.

Spółka Pigu.lt to lider segmentu e-commerce, założony w 2007 r. Początkowo funkcjonował na rynku litewskim, w 2011 r. rozszerzył swój zasięg o Łotwę (jako 220.lv), od 2014 r. rozwija się dynamicznie w Estonii (jako www.kaup24.ee). Asortyment sklepu obejmuje segmenty: elektroniczny, sprzęt AGD, artykuły meblowe i wystroju wnętrz, branży modowej, kosmetyków, artykuły dziecięce, sportowe.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Bolek
5 lata temu
Bardzo dobry sklep. Ceny średnio rewelacyjne, trzeba polować na okazje, ale za to solidny i bezpieczny i godny zaufania. Z tego co widziałem cieszy się sporym popytem, pomimo że po odbiór zamówienia trzeba stać w sporych kolejkach :)
Gonzos
5 lata temu
Unia Polsko-Litewska ponownie ... mamy chwalebną historie w zakresie takiej "współpracy" :) Kibicuje żeby się udało.
NOSTRADAMUS
5 lata temu
Może i mają na liście 1 mln produktów ale połowa jest niedostępna. A w przypadku części komputerowych niedostępnych jest 75-90 procent.