Notowania

transport
10.03.2017 10:11

MR: PSA zapewnia, że będzie respektować zobowiązania i dialog z załogą Opla

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa PSA (dawniej: PSA Peugeot Citroën) zapewnia, że będzie respektować istniejące zobowiązania i kontynuować społeczne partnerstwo po przejęciu fabryki Opla w Gliwicach, wynika z komunikatu Ministerstwa Rozwoju.

"W rozmowie z wiceministrem T. Kościńskim, Olivier Bourges zapewnił, że PSA będzie respektować istniejące zobowiązania i kontynuować społeczne partnerstwo, a także dialog z przedstawicielami pracowników i związków zawodowych, zgodnie z zasadą współodpowiedzialności panującą w PSA. Podkreślił, że PSA będzie koncentrować się na wydajności, efektywności i jakości we wszystkich fabrykach w rozszerzonej grupie" - poinformował resort.

Ministerstwo podkreśla, że zapewnienia PSA satysfakcjonują resort.

"W 2016 roku fabryka Opla w Gliwicach wyprodukowała 201 tysięcy samochodów. To pokazuje, że polscy pracownicy Opla nie powinni być zaniepokojeni planami przyszłego właściciela fabryk zlokalizowanych w Gliwicach i Tychach" - podano także.

Pod koniec lutego br., wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki mówił, że jeśli dojdzie do przejęcia należącego do General Motors Opla przez Grupę PSA, polskie fabryki w Tychach i Gliwicach "obronią się".

Na początku marca, Grupa PSA podpisała umowę przejęcia aktywów związanych z marką Opel/Vauxhall i europejskiej działalności GM Financial od koncernu General Motors za odpowiednio: 1,3 mld euro i 0,9 mld euro.

W Polsce są dwie fabryki Opla, w których pracuje ok. 4 tys. osób. Fabryka samochodów w Gliwicach jest jedną z trzech największych takich fabryk koncernu. W zeszłym roku wyprodukowała ponad 200 tys. aut, prawie dwa razy więcej niż brytyjskie zakłady Vauxhall.

Grupa PSA jest właścicielem m.in. marek Peugeot, Citroen. Opel/Vauxhall odnotował 17,7 mld euro przychodów w 2016 r. Dzięki włączeniu marki, Grupa PSA stanie się drugim co do wielkości koncernem motoryzacyjnych w Europie, z udziałem 17% w rynku.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz