Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najlepszefoto.pl oraz Garo Polska zainwestują 13 mln zł w SSE Euro-Park Mielec

0
Podziel się:
Najlepszefoto.pl oraz Garo Polska zainwestują 13 mln zł w SSE Euro-Park Mielec
bEEATCnF

Najlepszefoto.pl Piotr Leszczyński oraz Garo Polska zainwestują łącznie 13 mln zł na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), podała ARP. W efekcie nowych inwestycji powstanie 25 miejsc pracy, podano również.

"Na terenie podstrefy Trzebownisko zainwestuje firma Najlepszefoto.pl Piotr Leszczyński, zajmująca się profesjonalnymi usługami fotograficznymi. Drugim inwestorem jest Garo Polska. Działalność spółki jest zorientowana na dystrybucję i produkcję osprzętu elektroinstalacyjnego i będzie kontynuowana w podstrefie Szczecin" - czytamy w komunikacie.

Firma Najlepszefoto.pl istnieje od sześciu lat i prowadzi działalność głównie przy pomocy internetowego serwisu najlepszefoto.pl - platformy e-commerce dla klientów, podano również.

bEEATCnH

"W ramach nowego projektu inwestycyjnego przedsiębiorca zamierza zakupić urządzenia niezbędne do wytwarzania wysokiej jakości fotoproduktów, które podniosą jakość obrazowania. W konsekwencji firma zwiększy zakres oferowanego asortymentu o fotoalbumy drukowane na niestandardowych podłożach oraz albumy typu leyflat (innowacyjna technologia produkcji, opracowana w toku realizowanych prac badawczo-rozwojowych)" - czytamy w komunikacie.

Drugi z inwestorów strefowych Garo Polska prowadzi działalność gospodarczą na terenie mieleckiej SSE od marca 2012 r. Spółka zajmuje się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego i w swojej działalności skupia się m.in. na wytwarzaniu części do produkcji paneli oraz tablic licznikowych, rozdzielnic, rozłączników, mediaboksów, a także okablowania do stacji ogrzewania i ładowania samochodów elektrycznych, podano również.

"Inwestycję zrealizuje w podstrefie Szczecin - jej celem jest zwiększenie zakresu oferowanych produktów m.in. o rozdzielnice sterownicze i siłowe, systemy zarządzania i sterowania energią, sprzęt oświetleniowy czy izolacyjny. Realizacja projektu zakłada budowę hali produkcyjno-magazynowej oraz zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji" - czytamy w komunikacie.

Tylko w tym roku w SSE Euro-Park Mielec udzielono 30 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych osiągnęła 647,8 mln zł, a miejsc pracy 713. Przedsiębiorcy zamierzają utrzymać zatrudnienie na poziomie 2525, podsumowano.

bEEATCnN

SSE Euro-Park Mielec to jedna z dwóch stref (oprócz TSSE Euro-Park Wisłosan) zarządzanych przez ARP.

bEEATCoi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)