Notowania

finanse
08.12.2016 09:22

NBP liczy na rekordowy zysk w tym roku przez sytuację na rynku walutowym - prasa

Podziel się
Dodaj komentarz

Narodowy Bank Polski (NBP) liczy na uzyskanie rekordowego zysku w tym roku ze względu na sytuację panującą na rynku walutowym, podał "Puls Biznesu", powołując się na nieoficjalne źródło z banku centralnego.

"Na potrzeby prac na budżetem przekazaliśmy Ministerstwu Finansów informację o tym, że może się spodziewać zysku rzędu 6 mld zł. To było jednak we wrześniu, a od tego czasu sytuacja na rynkach finansowych mocno się zmieniła. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że wynik będzie rekordowy - mówi nam osoba z banku centralnego chcąca zachować anonimowość" - czytamy w gazecie.

Wczoraj podczas konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (RPP) prezes NBP Adam Glapiński odmówił oszacowania wysokości tegorocznego zysku banku centralnego. Powiedział jedynie, że zarząd monitoruje kształtowanie się zysku.

Do tej pory najlepszy był 2011 r., gdy zysk sięgnął 8,6 mld zł, przypomina "PB".

Za rok 2015 NBP odnotował jeden z najwyższych zysków w ostatnich latach - 8 275,78 mln zł. Zgodnie z ustawą, 95% tej kwoty zostało przekazane do budżetu państwa.

Jak wynika z projektu budżetu, wpłata z zysku NBP uwzględniona w projekcie ustawy budżetowej na 2017 r. to 627,57 mln zł.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz