Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nextbike Polska liczy, że zadebiutuje na NewConnect do końca sierpnia

0
Podziel się
Nextbike Polska liczy, że zadebiutuje na NewConnect do końca sierpnia
bDAfOUad

Nextbike Polska liczy, że zadebiutuje na NewConnect do końca sierpnia, w zależności od decyzji regulatorów, wynika z informacji ISBnews.

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przydzieliła spółce dostęp do systemu ESPI.

Pod koniec czerwca spółka podawała, że zawarła z inwestorami umowy objęcia 51 tys. akcji serii C o łącznej wartości 6 mln zł, co implikuje wycenę spółki na poziomie 126 mln zł.

bDAfOUaf

Spółka podawała ponadto, że rowerowa społeczność Nextbike Polska liczy już ponad 1 mln osób. W samej Warszawie, w systemie Veturilo, zarejestrowanych jest ponad 500 tys. osób, a dzięki otwarciom systemów samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kolejnych miastach każdego dnia liczba ich użytkowników ma rosnąć o kilka tysięcy.

Pod koniec ub. r. członek zarządu Larq i członek rady nadzorczej Nextbike Polska Mikołaj Chruszczewski w rozmowie z ISBnews wskazywał, że sezon 2016 był dla Nextbike Polska rekordowy, a wygrana kluczowego przetargu w Warszawie na 4 660 rowerów oraz przetarg w kolejnych miestach pozwalają oczekiwać kontynuacji dynamicznego rozwoju Nextbike Polska.

Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udział rynkowy). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w 26 miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Nextbike jest jedną z pierwszych firm w Polsce wpisujących się ogólnoświatowy trend gospodarki współdzielenia (sharing economy).

Sebastian Gawłowski

bDAfOUal
bDAfOUaG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)