Notowania

lts
10.02.2016 09:19

Niskie ceny ropy i słaby złoty uderzają w Lotos

Spółka zaktualizowała wartość zapasów ropy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Lotos)

Lotos obniżył wartość bilansową zapasów o kwotę ok. 230 mln złotych. Zmiana wynika ze spadku cen ropy naftowej na rynku. W wyniku tej operacji niższy będzie skonsolidowany wynik operacyjny grupy za czwarty kwartał 2015 roku.

"W związku z obniżką notowań cen ropy i produktów rafineryjnych, spółka zawiązała odpis aktualizujący bilansową wartość zapasów z uwagi na różnicę między kosztem wytworzenia, a cenami możliwymi do uzyskania. Szacowana wartość odpisów dokonanych na poziomie skonsolidowanego raportowanego wyniku operacyjnego wyniosła około 0,23 mld zł, obniżając skonsolidowany raportowany wynik operacyjny" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała również, że zwiększenie zadłużenia grupy kapitałowej w walutach obcych wyniosło 0,2 mld złotych. Lotos szacuje, że w wyniku osłabienia złotego koszty finansowe wzrosną o około 0,07 mld złotych.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 roku.

Tagi: lts, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz