Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
03.01.2019 14:52

Złoto najdroższe od pół roku. Blisko psychologicznej bariery 1300 dolarów

Gdy nad rynkami finansowymi wiszą czarne chmury, złoto okazuje się dobrą opcją inwestycyjną. Od kilku miesięcy ceny kruszcu pną się w górę. Eksperci sugerują, że to nie musi być koniec wzrostów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Złoto z każdym tygodniem zyskuje blask.

Końcówka ubiegłego roku i początek tego przyniosły sporo nerwowości na rynkach finansowych. Giełdy na całym świecie kilkukrotnie zaliczały tąpnięcia. Duże wahania można było obserwować na walutach. Gorszym nastrojom oparło się za to złoto. Co więcej, dzięki nim odzyskuje blask.

W czwartek w najlepszym momencie uncja złota kosztowała 1292 dolary. Tak drogi kruszec nie był od połowy ubiegłego roku. W tydzień zdrożał o prawie 2 proc., a w miesiąc o blisko 5 proc. Na wartości zyskuje praktycznie nieprzerwanie od połowy sierpnia. W tym czasie można było na nim zarobić 11 proc.

- W środę opublikowany został szereg danych makroekonomicznych, które wskazują na coraz gorszą sytuację w światowej gospodarce. Dzień rozpoczął się od rozczarowującego odczytu indeksu PMI dla przemysłu w Chinach, a później słabsze od oczekiwań okazały się także odczyty m.in. dla Polski, Hiszpanii i USA - wskazuje Paweł Grubiak, prezes Superfund TFI.

Dodaje, że niepewność dotycząca przyszłości światowej gospodarki jest też podsycana kwestiami politycznymi, takimi jak zamknięcie rządu (government shutdown) w USA, gdzie na razie nie widać istotnych postępów w próbach zażegnania impasu.

Głazy pełne złota. Niezwykłe odkrycie w Australii

- Kruszec korzysta na obawach dotyczących światowej gospodarki, a jego cena pnie się w górę już od wielu tygodni. Notowania złota przekroczyły poziom 1290 dolarów za uncję i niewiele brakuje im do psychologicznej bariery na poziomie 1300 dolarów - podkreśla Paweł Grubiak. Nie wyklucza, że złoto będzie w stanie kontynuować zwyżkę przez kolejne dni i tygodnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, złoto, inwestowanie, surowce
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2019

Mr.JacekRynek złota psuje papierowe złoto, czyli ten sam patent co lewary x10 na tzw.lokatach. Gdyby urealnić cenę uncja na dziś to około 9.000 usd.

03-01-2019

KROKMoim zdaniem SREBRO to będzie HIT

03-01-2019

hahahahahahahahahaha to znaczy że za chwilę poleci ostro w dół :)

Rozwiń komentarze (18)