Notowania

technologie
04.02.2016 12:13

Orange Polska odwoła się od wyroku Sądu UE, podtrzymującego 127,6 mln euro kary

Podziel się
Dodaj komentarz

Orange Polska odwoła się od wyroku Sądu Unii Europejskiej, który podtrzymuje karę dla operatora w oryginalnej wysokości 127,6 mln euro, podała spółka.

"Spółka podjęła decyzję, że zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości wyrok Sądu Unii Europejskiej [...]. Termin złożenia apelacji mija 26 lutego 2016. Spółka podtrzymuje opinię, że nie spodziewa się płatności kary nałożonej na Orange Polska przez Komisję Europejską w 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia ub.r. Orange Polska podało, że rozważa odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości na wyrok sądu Unii Europejskiej oddalający odwołanie operatora od decyzji Komisji Europejskiej i podtrzymujący karę w oryginalnej wysokości 127,6 mln euro.

Spółka podała wtedy, że karę nałożoną przez Komisję Europejską, a dotyczącą nieprawidłowości sprzed 2010 roku, od początku uważała za zbyt wysoką.

Orange Polska ma utworzoną rezerwę finansową na konieczność zapłacenia kary.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz