Notowania

chemia
07-12-2017 (18:22)

PCC Rokita ma umowę z PGG na dostawy węgla za ponad 160 mln zł

Warszawa, 07.12.2017 (ISBnews) - PCC Rokita podpisała wieloletnią umowę z Polską Grupą Górniczą (PGG) dotyczącą dostaw węgla. Szacunkowa wartość umowy w okresie najbliższych 5 lat wynosi ponad 160 mln zł, podano także.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Szacunkowa wartość umowy w okresie najbliższych pięciu lat, tj. liczona zgodnie z przyjętą przez spółkę praktyką w zakresie szacowania umów wieloletnich, wynosi ponad 160 mln zł i jest znacząca. W umowie wskazane zostały ilości węgla podlegające dostawom do spółki w latach 2018 - 2019, przy czym dostawy na kolejne lata będą ustalane na podstawie corocznych harmonogramów dostaw" - czytamy w komunikacie. 

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie