Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
05.10.2016 13:38

PGE szacuje straty po wydarzeniach w kopalni węgla brunatnego w Turowie

Dostawy paliwa do Elektrowni Turów odbywają się regularnie i nie są zagrożone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/Anna Uciechowska CC SA-3.0)

Polska Grupa Energetyczna zakończyła akcję ratowniczą i rozpoczęła szacowanie strat związanych z osuwiskiem w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Trwa również przygotowywanie harmonogramu przywrócenia zdolności wydobywczych.

Akcja ratownicza, której celem było zabezpieczenie sprzętu i infrastruktury została zakończona, a sytuacja w rejonie osuwiska ustabilizowała się. Do osuwiska w KWB Turów doszło w nocy z 26 na 27 września tego roku.

"Rozpoczęły się procedury szacowania strat oraz trwają intensywne przygotowania harmonogramu przywrócenia pełnych zdolności wydobywczych w kopalni. Sytuację na miejscu na bieżąco monitoruje zespół awaryjny, który konsultuje się z ekspertami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na miejscu są także inspektorzy z Okręgowego Urzędu Górniczego z Wrocławia" - czytamy w komunikacie.

PGE wskazała też, że dostawy paliwa do Elektrowni Turów odbywają się regularnie i nie są zagrożone. Obecnie w kopalni pracują trzy fronty wydobywcze, a węgiel z odkrywki jest dostarczany bezpośrednio do elektrowni, jak i magazynowany w zasobniku.

Pięć spycharek z Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów zostanie skierowane do prac przy budowie nowych frontów węglowych w KWB Turów. Trwają intensywne prace związane z zapewnieniem odbioru popiołu z Elektrowni Turów i niezbędnych ilości nadkładu z kopalni.

Elektrownia Turów pracuje z mocą nieznacznie obniżoną w stosunku do średniego wykorzystania bloków energetycznych w ostatnich miesiącach - ok. 500 MW.

"Spółka PGE GiEK informuje, że wystąpienie osuwiska w Kopalni Turów nie wiąże się z żadnymi zmianami w strukturze oddziału. Miejsca pracy nie są zagrożone, a kopalnia uruchomiła nawet dodatkowy nabór na 10 operatorów spycharek, którzy mają podjąć pracę niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji, trwającej do 12 października tego roku" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 roku.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, pge, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2016

ertopZAMYKAMY WSZYSTKIE KOPALNIE!!!! HURRRAAA

07-10-2016

ryszardstraty kopalni Turów nie są duże w porównaniu strat jakie poniosło PGE wskutek błednych posunieć rządu PIS -- które wynoszą ok. 20 miliardów zł. . … Czytaj całość

05-10-2016

GiełdaDzisiaj akcje PGE spadły poniżej 10 zł

Rozwiń komentarze (4)