Notowania

technologie
24.10.2018 09:01

Photon Entertainment planuje wejście na rynki Półwyspu Arabskiego

Warszawa, 24.10.2018 (ISBnews) - Photon Entertainment, producent robota edukacyjnego, spotkał się z zainteresowaniem ze strony Dubaju, Abu Dhabi i Arabii Saudyjskiej i planuje wejście na rynki Półwyspu Arabskiego, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dobra passa nie opuszcza producenta robota edukacyjnego Photon Entertainment. W lipcu został uznany za najlepszy startup Europy Środkowo-Wschodniej tego roku, a teraz idzie za ciosem i planuje wejście na rynki Półwyspu Arabskiego. Szlaki w regionie już przetarło mu dubajskie biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu" - czytamy w komunikacie PAIH.

Miesiąc temu Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Dubaju zaprosiło do Polski przedstawicieli jednego z najdynamiczniej rozwijających się hubów technologicznych świata - Dubai Internet City. Spotkali się z nimi m.in. twórcy robota edukacyjnego Photon Entertainment. Polski edu-tech zrobił tak dobre wrażenie na gościach z Dubaju, że zaprosili go do bezpłatnego udziału w największych na Bliskim Wschodzie targach IT - GITEX (Gulf Information Technology Exhibition), wskazano w materiale.

"Zainteresowanie płynęło ze strony Dubaju, Abu Dhabi i Arabii Saudyjskiej. Pierwsze rozmowy wyglądają obiecująco" - powiedziała szefowa działu sprzedaży Photon Entertainment Barbara Polit, cytowana w komunikacie.

Targi GITEX to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń technologicznych na całym świecie. Udział w nim daje dostęp do 146 000 ekspertów z realną siłą nabywczą.

Photon powstał na Politechnice Białostockiej. Robot jest wyposażony w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła i mierzyć odległość. Dzięki niemu dzieci mają szybciej nauczyć się programowania. Photon jest już w sprzedaży w Polsce, Szwecji, Singapurze i Australii. Na celowniku producenta są również sąsiednie rynki - Niemcy, Słowacja i Czechy, podano także w komunikacie.

PAIH uruchomiła Zagraniczne Biuro Handlowe w Dubaju pod koniec 2017 r. ZBH obsługuje zapytania rodzimych eksporterów, a także działa na rzecz pozyskania inwestorów do Polski. Ekspertów ZBH Dubaj będzie można spotkać już w ten czwartek na PGE Narodowym podczas forum PAIH Expo, wskazała Agencja.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz