Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pierwszy prezes GPW żegna się z warszawskim parkietem

0
Podziel się:

Wcześniej Wiesław Rozłucki był prezesem GPW przez 15 lat.

Wiesław Rozłucki z Małgorzatą Zaleską, nową prezes GPW
Wiesław Rozłucki z Małgorzatą Zaleską, nową prezes GPW (PAP/Marcin Obara)

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GPW odwołało we wtorek czterech członków rady nadzorczej giełdy, w tym Wiesława Rozłuckiego, który był pierwszym prezesem warszawskiego parkietu. Wcześniej Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GPW powołało prof. Małgorzatę Zaleską na nowego prezesa warszawskiej giełdy. Jest ona pierwszą kobietą, która zajęła to stanowisko.

Aktualizacja godz. 12:50

Do wtorku Rozłucki pełnił jednocześnie funkcję szefa rady giełdy, która w sumie liczyła 7 członków.

Pozostali odwołani członkowie rady nadzorczej GPW to: Andrzej Ladko, Waldemar Maj i Bogdan Klimaszewski.

Wcześniej Wiesław Rozłucki był prezesem GPW. W sumie piastował to stanowisko przez 15 lat. Dzisiejsze odwołanie nie jest jego pierwszym pożegnaniem z warszawskim parkietem. W 2006 roku w fotelu prezesa zastąpił go Ludwik Sobolewski.

Wcześniej tego dnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GPW powołało prof. Małgorzatę Zaleską na nowego prezesa warszawskiej giełdy. Jest ona pierwszą kobietą, która zajęła to stanowisko.

Zmiana w fotelu prezesa spółki to m.in. efekt złożenia rezygnacji przez Pawła Tamborskiego 3 grudnia ubiegłego roku. Urzędowanie zakończył on z końcem 2015 roku.

Nowe kierownictwo giełdy

Przekonanie rządzących do rynku kapitałowego i odzyskanie zaufania do warszawskiego parkietu. To według pierwszego szefa warszawskiej giełdy, Wiesława Rozłuckiego, najważniejsze wyzwania stojące przed nową prezes, Małgorzatą Zaleską.

Wiesław Rozłucki uważa, że nowe kierownictwo giełdy powinno mieć posłuch wśród rządzących. Jego zdaniem prezes powinna przekonać polityków, że rynek kapitałowy pozwala rozwijać się polskim firmom i odgrywa ważną rolę w ich ekspansji.

Były szef rady giełdy podkreśla, że polskie akcje zachowują się gorzej niż wskazuje na to realna gospodarka. Jego zdaniem, żeby to zmienić, trzeba odbudować zaufanie do polskiego parkietu. Chodzi zarówno o dobre relacje z inwestorami, jak i spółkami.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)